سومین نمایشگاه برجسته مبلمان در جهان، آغاز به کار مهمترین نمایشگاه مبلمان ترکیه در استانبول

نمایشگاه بین‌المللی مبلمان استانبول ۲۰۲۴، بزرگترین رویداد مبلمان ترکیه که جزو سه نمایشگاه برجسته جهان در این حوزه شناخته می‌شود، در مرکز نمایشگاهی تویاپ استانبول گشایش شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در تاریخ ۲۳ ژانویه، مصطفی گل‌تپه، رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه و عمر بولات وزیر بازرگانی این کشور، در مراسم افتتاحیه این مراسم حضور داشتند. گل‌تپه در این مراسم طی سخنانی به توسعه صادرات ترکیه در زمینه مبلمان اشاره کرد و گفت: «طی ۶ سال، به جز سال ۲۰۲۰ که بر اثر شیوع کووید-۱۹ جهان تحت تاثیر قرار گرفت، ما موفق به افزایش مداوم حجم صادرات شدیم».

گل‌تپه با بیان اینکه صنعت مبلمان با عملکرد خوب خود سهم قابل توجهی در صادرات ترکیه داشته بیان کرد: «صنعت مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی در سال ۲۰۲۳ به سطح ۸ میلیارد دلار صادرات رسید». او با اشاره به اینکه حجم صنعت مبلمان در جهان به ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده است، تصریح کرد: «ترکیه در ۲۰ سال گذشته توانسته ۲۵ پله در صادرات مبلمان صعود کند».

بر اساس گمانه‌زنی‌ها، پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه که از ۲۳ ژانویه آغاز شده و تا ۲۸ ژانویه ادامه خواهد داشت، بازدید کنند.