شرکت هیات دیپلماتیک ایران در همایش عالی دیپلماسی آنتالیا

  دیدار وزاری خارجه ترکیه و ایران
  وزیر امور خارجه ترکیه مولوت چاووش اوغلو (راست) از وزیر امور خارجه ایران جواد ظریف (چپ) پیش از دیدار آنها در کاخ Dolmabahce در استانبول ، ترکیه در 15 ژوئن 2020 استقبال می کند. (عکس آرشیوی)

  استانبول(خبرگزاری آناتولی): هیات دیپلماتیک عالی رتبه وزارت امور خارجه ایران در همایش دو روزه عالی دیپلماسی آنتالیا که از ۱۸ تا ۲۰ ژوئن برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

  این همایش روز جمعه با سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه افتتاح خواهد شد.

  از سوی دیگر، نشست وزرای خارجه روند همکاری کشورهای جنوب شرق اروپا نیز از فردا پنجشنبه با حضور نمایندگان ۱۳ کشور عضو در آنتالیا برگزار خواهد شد.

  وزیر امور خارجه ترکیه امروز طی اظهاراتی در کنفرانس خبری در مرکز گردشگری بلک آنتالیا در مورد برگزاری نشست روند همکاری کشورهای جنوب شرقی اروپا و همایش دیپلماسی در این شهر گفت: فردا قبل از ظهر نشست وزرای خارجه و سپس با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نشست سران برگزار خواهد شد.

  مولود چاووش‌اوغلو گفت: ما برای اولین بار در تاریخ این روند زمینه حضور تمامی ۱۳ عضو در یک نشست را فراهم کردیم. پس از این نشست ریاست دوره‌ای که یکم جولای سال گذشته از کوزوو به ترکیه واگذار شده بود را در یکم جولای امسال به یونان واگذار خواهیم کرد.

  چاووش‌اوغلو ادامه داد: در کنار دو نشست با حضور سران کشورها، ۱۵ نشست دیگر در چارچوب این همایش برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این برنامه‌ها برگزاری نشست‌های دو و چند جانبه نیز در جریان خواهد بود.

  بر این اساس، یک هیات دیپلماتیک عالی رتبه از وزارت امور خارجه ایران نیز در همایش عالی دیپلماسی آنتالیا شرکت خواهد کرد.