«شهر گربه‌ها» در کایسری         

  شهر گربه‌ها Kedi Kasabasi به تازگی در شهر کایسری افتتاح شده است. این مرکز اقدامی مبتکرانه از سوی تعدادی از دامپزشکان این شهر است که هم به کسانی که ترس از حیوانات دارند کمک می‌کند و هم فضایی را برای علاقه‌مندان به گربه که قادر به نگهداری آن نیستند، فراهم می‌کند. 

  به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز پنج‌شنبه ۱۳ جولای، شهر گربه‌ها در فضایی ۵۰۰ متر مربعی توسط شهرداری کوجاسینان ساخته شده و در حال حاضر ۵۰ گربه از ۱۱ نژاد مختلف در آن زندگی می‌کنند. این مرکز علاوه بر نگهداری، نیازهای تعذیه‌ای و پزشکی گربه‌ها را نیز برطرف می‌کند. 

  با نظارت تیمی از دامپزشکان کایسری، گربه‌ها می‌توانند از امکانات مختلف این مرکز ازجمله جعبه‌های چوبی، محوطه شنی، زمین چمن مصنوعی،‌ وسایل بازی و خراشیدن درخت‌ها استفاده ‌کنند. بازدیدکنندگان درباره این مرکز می‌گویند: «اینجا بهشت گربه‌هاست. ما عاشق گربه‌ها هستیم». 

  محمت چینگیل، متخصص دامپزشکی می‌گوید: «شهر گربه‌ها برای کسانی است که امکان نگهداری از گربه در خانه را ندارند اما هنوز هم عشق عمیقی به آن‌ها دارند. علاوه بر این، بازی بین کودکان و گربه‌ها حس محبت به حیوانات را در کودکان تقویت می‌کند. این مکان به یک سرگرمی برای بعضی از کودکان تبدیل شده». 

  چینگیل با تاکید بر تاثیر مثبت این مرکز اضافه کرد: «ما در درجه اول از حضور کودکان در شهر گربه‌ها استقبال می‌کنیم. ما حتی شاهد بازدیدکنندگانی بودیم که در ابتدا از گربه‌ها وحشت داشتند اما با لبخند و در آغوش گرفتن گربه‌ها این مرکز را ترک کردند». 

  شهر گربه‌ها همه‌روزه، به جز دوشنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان است.