شورای شهر: تهران ۳۳ هزار ساختمان ناایمن دارد

مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران روز سه شنبه ۲۸ مارس، در دیدار با رئیس قوه قضائیه اعلام کرد در تهران ۳۳ هزار ساختمان ناایمن وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیشتر محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، از شورای شهر خواسته بود اماکن و ساختمان‌های ناایمنی که می‌توانند عامل حادثه دلخراش شوند را مورد بررسی قرار دهند.

 قدرت الله محمدی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در این زمینه گفت: «با هماهنگی دادستان، لیست ۱۲۹ ساختمان کاملا ناایمن تهران را منتشر خواهیم کرد و در این رابطه با هیچ فردی تعارف نداریم».

پس از پای کارآمدن نهاد‌های متولی برای رسیدگی به وضعیت ساختمان‌های تهران، خبرهایی از پلمب برخی ساختمان‌های ناایمن منتشر شد.

به عنوان مثال، «پاساژ دراکولا»، یکی از ساختمان‌های پرخطر که در منطقه ۱۱ تهران قرار داشت بلافاصله پس از اعلام شهرداری تهران پلمپ شد.

علاوه بر ساختمان‌های قدیمی که به دستور شهرداری پلمب شده‌اند، ساختمان‌های جدید و نوسازی هم در شهر تهران وجود دارند که از نظر ایمنی در دسته ساختمان‌های ناایمن به شمار می‌روند. ساختمان بام‌لند تهران به عنوان یکی از این ساختمان‌ها معرفی شده است.