شیائومی در تولید موبایل از اپل رد شد

طبق آخرین گزارشی که در مورد تلفن‌های هوشمند تدوین شده، شیائومی سازنده چینی تلفن‌های هوشمند، با پیشی گرفتن از اپل در تولید و تحویل تلفن، به دومین تامین کننده تلفن‌های هوشمند در جهان تبدیل شده است.

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Canalys، این اولین بار است که شرکت شیائومی در تولید تلفن هوشمند در مقام دوم قرار گرفته است. این شرکت با جهش ۳ درصدی در تحویل تلفن‌های هوشمند، توانسته است که ۱۷ بازار تلفن جهان را از آن خود کند.

canalys.com

در سطح جهانی، فروش تلفن‌های هوشمند ۱۲ درصد افزایش یافته است و سامسونگ با اختصاص ۱۹ درصد از این بازار به خود در رتبه اول تولید تلفن هوشمند قرار دارد. شرکت اپل نیز با ۱۴ درصد در جایگاه سوم قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان افزایش فروش با ۸۳ درصد از آن شرکت شیائومی است. در این لیست فروش سامسونگ ۱۵ درصد و فروش شرکت اپل تنها یک درصد افزایش داشته است.  

تلفن‌های ساخته شده توسط شرکت چینی شیائومی معمولاً ۴۰ تا ۷۵ درصد ارزان‌تر از سامسونگ و اپل است.

اما از زمانی که شیائومی محصولاتی با هزینه‌های بالاتر را در اولویت تولیدی خود قرار داده است، این جهش در تولیدات شرکت اتفاق افتاده است. 

میزان تحویل تلفن‌های هوشمند شیائومی در آمریکای لاتین ۳۰۰ درصد، در آفریقا ۱۵۰ درصد و در اروپای غربی ۵۰ درصد افزایش یافته است.