صدها نفر در مسابقه شنای بین‌قاره‌ای تنگه بسفر شرکت کردند

    در سی‌ و پنجمین دوره مسابقه شنای بین‌قاره‌ای استانبول، بیش از دو هزار و ۶۰۰ ورزشکار از ۷۰ کشور فاصله ۶.۵ کیلومتری اسکله کانلی‌جا در بخش آسیایی استانبول تا پارک جمیل توپوزلو کوروچشمه در بخش اروپایی شهر را شنا کردند.

    به گزارش خبرگزاری آناتولی، روز یکشنبه ۲۰ آگوست سی‌ و پنجمین دوره مسابقه شنای بین‌قاره‌ای در استانبول با سوت عثمان آشکین باک وزیر جوانان و ورزش ترکیه آغاز شد و مسیر شنای هر یک از شناگران به وسیله فرستنده‌هایی که به پای شان وصل شده بود تحت کنترل قرار گرفت.

    در این مسابقه دوئوکان اولاچ با زمان ۴۱ دقیقه و ۲۲ ثانیه در بخش عمومی مردان اول، کرم هوش‌گور  با ۴۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه دوم و خلیل شن‌سوی با ۴۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه سوم شدند.

    در بخش عمومی زنان نیز بورجو‌ناز نارین با ۴۲ دقیقه و ۵۴ ثانیه اول و هلال زینب ساراچ با ۴۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه دوم و آدا لیزا چلیک نیز با ۴۴ دقیقه ۱۷ ثانیه به مقام سوم دست یافت.

     این تنها مسابقه شنای بین قاره‌ای در سراسر جهان است که به عنوان یکی از بهترین رقابت‌های شنا در آب‌های آزاد شناخته می‌شود. تنگه بسفر باریکه‌ای است که دریای سیاه در شمال استانبول را به دریای مرمره در جنوب این شهر وصل می‌کند.