فخرالدین آلتون، رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه: جایی که سازمان ملل ناکام بود، اردوغان راه‌حل‌ داد

فخرالدین آلتون در مقاله‌ای به عنوان «اردوغان جایی که سازمان ملل ناکام بوده، راه‌حل‌ ارائه داد» به نقش ترکیه در مسائل منطقه‌ای و اصلاحات مورد نیاز در مکانیسم سازمان ملل متحد اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در تاریخ ۱۳ نوامبر، آلتون در این مقاله با بیان اینکه ترکیه با ورود به قرن دوم جمهوری به یک کشور پیشرو در منطقه تبدیل شده است، گفت: «آنکارا برای حل مشکلات جهانی و منطقه‌ای، از کانال‌های انسانی و دیپلماتیک و همچنین ابزارهای مدرن تعامل بین دولتی مانند دیپلماسی عمومی به‌طور موثر بهره می‌گیرد».

آلتون تاکید کرد جمهوری ترکیه در حالی صدمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد که بر پایه حاکمیت ملی در نتیجه جنگ استقلال که با عزم و استقامت ملت به پیروزی رسید، تاسیس شده است. وی تاکید کرد «این کشور به رهبری مصطفی کمال آتاتورک از زیر خاکستر دوباره متولد شد و به سوی اهداف والای خود، پیش می‌رود».

آلتون با تاکید بر اینکه ترکیه قوی با زیرساخت‌های توسعه یافته حرف بیشتری در منطقه خود خواهد داشت، گفت: «اخیرا در تنش میان اسرائیل و فلسطین آنچه تحت رهبری رئیس‌جمهور رجب طیب اردوغان مطرح شد، موضع سیاسی راه‌حل‌محور که بعد انسانی مساله را برجسته می‌کند، نشان دهنده این موضوع است».