فرمانده نیروی هوافضای سپاه :«بیش از ٣٠٠ نفر جان‌باخته و شهید دادیم»

روز دوشنبه ۷ آذر امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در دانشگاه شهید رجایی  با اشاره به اعتراضاتی که در ایران در جریان است اظهار کرد: «بیش از ٣٠٠ نفر جان‌باخته و شهید دادیم».

وی دلیل این اتفاقات در ایران را به دشمنان نسبت داده و گفت «نوجوانان و جوانان ما مقصر نیستند؛ مقصر ما هستیم مقصر خواص هستند مقصر کسانی هستند که باید بروند و توجیه بکنند.  فریب خوردگان اغتشاشات ضدانقلاب نیستند فرزندان ما و جزو مردم ما هستند؛ این نشان می‌دهد که ما خلا داریم. آن‌ها باید توجیه بشوند. باید دشمن را بشناسند. با همه این مشکلاتی که داریم تعجب می کنم چرا در دانشگاه ها و آموزش و پرورش درسی با عنوان دشمن‌شناسی نباید داشته باشیم».

وی در بخش دیگری از گفته‌های خود در مورد شلیک به هواپیمای اوکراینی گفت هنوز عده‌ای در خصوص علت سقوط هواپیما ابهام دارند. وی اعلام کرد «ما ساعت اول فهمیدیم چه شده اما بقیه ستادها و مجموعه ها قبول نکردند؛ آمدند و بررسی کردند موقعی که خودشان به جمع‌بندی رسیدند پذیرفتند. ۴٨ ساعت هم زمان زیادی نبود». 

آمار بیش از ۳۰۰ جانباخته و شهید در صورتی اعلام می‌شود که روز ۳ آذر فروزنده ودیعتی، نماینده جمهوری اسلامی در نشست اضطراری شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران، در رابطه با اعتراضات گفته بود «بیش از ۴۰ نفر از شهروندان عادی و نیروهای نظامی توسط تروریست‌ها کشته شده‌اند». در مقابل این گفته‌ها خبرگزاری هرانا وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تعداد کشته شدگان اعتراضات ایران تا روز ۷ آذر را ۴۵۱ نفر دانسته است که ۶۴ نفر از آن‌ها کودک و ۶۰ نفر نیز نیروی امنیتی است.