ازجمله -بازار دست دوم خودرو در ترکیه بعد از پاندمی کرونا، توجه بسیاری از خریداران خودرو را به خود جلب کرده است. سال گذشته با فروش بیش از ۲ میلیون خودرو، این بازار یکی از پرفروش‌ترین دوره‌های خود را تجربه کرد.

امروز ۱۵ نوامبر شرکت Indicata آمار جدیدی از فروش اتومبیل دست دوم از ماه اکتبر این بازار، در ترکیه ارائه داده است. بر اساس این گزارش برند فولکس واگن، رنو و فیات بیشترین فروش خودرو در بازار دست دوم ترکیه را داشته‌اند. جالب توجه است که بیش از ۴۴ درصد فروش این بازار را خودروهای ۵ تا ۱۰ ساله تشکیل می‌دهد.

بر اساس گزارش جدید این شرکت، برند فولکس واگن با فروش ۱۷ هزار و ۵۰۹ دستگاه، پرفروش‌ترین برند خودرو در ماه اکتبر بازار آنلاین اتومبیل دست دوم ترکیه بود. برند فیات نیز در زمینه خودرو تجاری سبک، بیشترین فروش را داشت.

در حالی که میانگین سرعت فروش خودرو در بازار آنلاین اتومبیل ترکیه در ماه اکتبر ۳۳ روز بوده است، خودروهای فولکس واگنی که برای فروش آگهی شده بودند، به طور متوسط در ۲۸ روز به فروش رسید.

در مجموع در ماه گذشته ۱۲۱ هزار و ۱۴۹ خودرو دست دوم به صورت آنلاین به فروش رسیده است. در این بازار برندهای رنو و فیات جایگاه دوم و سوم فروش در بازار دست دوم را در اختیار داشتند.

گفتنی است ​​فروش خودرو در بازار دست دوم، نسبت به اکتبر سال گذشته ۴۲ درصد کاهش داشته است. در ۱۰ ماهه اول امسال نیز فروش خودرو در این بازار ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ کاهش نشان می‌دهد.

در ماه اکتبر سهم خودروهای سواری در فروش اینترنتی بازار دست دوم خودرو ۸۲ درصد و سهم خودروهای تجاری سبک در این بازار ۱۸ درصد بوده است.