مسابقه نهایی سوپرکاپ فوتبال مردان ترکیه که قرار بود ساعت ۲۰:۴۵ روز جمعه ۲۹ دسامبر در ورزشگاه «اول پارک» ریاض بین گالاتاسرای و فنرباغچه برگزار شود لغو شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که دلیل برگزارنشدن این دیدار، عدم اجازه مسئولان سعودی نسبت به نمایش تی‌شرت‌ها و بنرهای «آتاتورک» بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی ترک، ابتدا عنوان شده بود که دلیل لغو فینال سوپرکاپ این بوده که عربستان اجازه پخش سرود ملی ترکیه و نصب پرچم‌ این کشور را در ورزشگاه نداده است؛ اما هم مسئولان سعودی و هم مقامات دو باشگاه این شائبه را رد کردند و گفتند مذاکرات در این زمینه در نهایت به نقطه مشترک رسیده است. 

باشگاه گالاتاسرای قصد داشت با تی‌شرت‌های «صد سالگی جمهوریت» به میدان بیاید. باشگاه فنرباغچه نیز قصد داشت بنر بزرگی از سخن مشهور بنیانگذار جمهوری ترکیه یعنی «آرامش در خانه، صلح در جهان» را در ورزشگاه به نمایش بگذارد. دلیل اصلی لغو این دیدار، این اقدامات بوده که مورد تایید مسئولان عربستان قرار نگرفته است.

هر دو تیم، جمعه شب پس از عدم توافق باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال ترکیه با مقامات سعودی، به استانبول بازگشتند. اعضای تیم گالاتاسرای در حضور پرشمار هوادارانشان به فرودگاه استانبول و اعضای تیم فنرباغچه در حضور پرشور طرفدارانشان به فرودگاه صبیحا گوکچن بازگشتند.

برخی مقامات ترکیه نیز نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. شهرداری بشیکتاش اعلام کرد که خیابان آکاسیالی که محل سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول است، به خیابان «فخرالدین پاشا» تغییر نام خواهد داد. سخنگوی حزب عدالت و توسعه نیز عنوان کرد که از همه شهروندان ترکیه که نسب به آتاتورک حساس هستند تشکر می‌کند.