ماهیانه ۹۵۰ هزار لیر؛ گران‌ترین خانه‌های اجاره‌ای ترکیه

اجاره خانه در ترکیه نسبت به سال ۲۰۲۰ در برخی مواقع تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. با این وجود کرایه خانه‌ها در برخی مواقع سرسام آور است.

شما باید گنجی نهان داشته باشید تا از عهده کرایه برخی از خانه‌های ترکیه برآیید. اما می‌دانید که برخی‌ها این گنج‌ها را دارند و چنین اجاره خانه‌هایی را پرداخت می‌کنند.

روزنامه «تاکویم» ترکیه،‌ در گزارشی گران‌ترین خانه‌هایی را که در سال گذشته در ترکیه به اجاره واگذار شده‌اند را اعلام کرد. ۳ خانه ویلایی‌ای که بالاترین قیمت را در این لیست داشتند، در بدروم ترکیه واقع شده‌اند. 

شاید بد نباشد که بدانید در «خلیج بهشت» بدروم حق شارژ ماهیانه‌ای که افراد برای اجاره این ویلا‌ها می‌پردازند، تا ۱۴ هزار لیر گزارش شده است. 

سال گذشته (۲۰۲۱) در ماندارین اورینتال، واقع در خلیج بهشت (Cennet Koyu) بدروم یک ویلا به قیمت  ۹۵۰ هزار لیر به اجاره واگذار شد. این ویلا با استخر اختصاصی، تنها در ماه‌های ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر به اجاره داده می‌شود و دارای شش اتاق است.

در ردیف دوم فهرست گران‌ترین خانه‌های اجاره‌ای ترکیه در سال گذشته، یک ویلای ۴ اتاقه در همان آدرس قبل جای دارد. اجاره ماهانه این ویلا که منظره دریا دارد، دقیقا ۹۰۰ هزار لیر بوده است.

سومین خانه‌ای گران قیمتی که در ترکیه سال گذشته به اجاره داده شد باز هم در بدروم است. این خانه ویلایی ماهانه ۵۰۰ هزار لیر کرایه داده شده است.