ماهیگیری شبانه روی پل گالاتا

ماهیگیری شبانه روی پل گالاتا، لذت دوباره شهروندان استانبول پس از پایان محدودیت‌های کرونایی در شهر ( İslam Yakut - Anadolu Ajansı )

با پایان یافتن ممنوعیت‌های کرونایی، شهروندان علاقه مند به ماهیگیری به سمت پل گالاتا هجوم آوردند.

ماهیگیرانی که برای مدت طولانی‌ نمی‌توانستند از ماهیگیری شبانه لذت ببرند، حالا از وضعیت جدید خوشحال هستند. با پایان ممنوعیت‌ها، شهروندان عاشق ماهیگیری با چوب ماهی گیری به گالاتا و پل آتاتورک، که از مهمترین نقاط حضور ماهیگیران است، هجوم آوردند.

سوات کاراکاش Suat Karakaş، که قبلا برای اهداف تجاری در دریاچه ترکُس Terkos ماهیگیری می‌کرد و اکنون حدود ۲۰ سال است  که روی پل گالاتا ماهیگیری می‌کند، گفت که او عصر هنگام به این پل آمده و تا نزدیک‌ طلوع آفتاب اینجا مانده. او از برداشته شدن قانون منع رفت و آمد شبانه نیز ابراز رضایت کرد.

عکس از آناتولی

کاراکاش با بیان اینکه او در ایام قرنطینه صبح‌ها به پل می‌آمد و اوایل شب به خانه باز می‌گشت. بعد از برداشت محدودیت‌ها  گفت: «من عصر آمدم. می‌دانید که چیزهای خاصی برای فروش وجود دارد. ماهی‌هایی را که صید می‌کنید را نمی‌شود در گرما فروخت. اما در این ساعت هوا خنک است،‌ هم ورزشم را می‌کنم  و هم ماهی‌ام را می‌گیرم. بخشی از صیدهایم را می فروشم و بخش دیگر را به خانه می‌برم و بین دوستان و همسایه‌ها قسمت می‌کنم. اکنون ماهی زبردم دارم».

کاراکاش با بیان اینکه لیزاب‌های اخیر دریای مرمره، بر تنوع و فروش ماهی  تأثیر گذاشته است، عنوان کرد که اگرچه دولت گفته است که لیزاب‌ها خطری در مصرف ماهی به وجود نمی‌آورند، اما شهروندان از این موضوع نگرانند و به همین خاطر هم  مصرف ماهی کاهش یافته است.

منكشه چلیك Menekşe Çelik، كه اظهار داشت حدود 25 سال است كه ماهیگیری می‌كند و دو روز یک بار برای ماهیگیری روی پل گالاتا می‌آید، وی بخشی از این ماهي‌هایی که می‌گیرد را می‌فروشد و از این وضعیت راضی است.

عکس از آناتولی

چلیک با اشاره به اینکه او حدود ساعت ۷ بعد از ظهر به پل آمده، گفت: «من ساعت حدود ساعت ۶:۳۰ صبح به خانه خواهم رفت. ماهیگیری در شب برای من راحت‌تر است. چرا که روزها  گرم است، آدم زیر آفتاب می‌سوزد. اما در این ساعت‌ها لذت ماهیگیری فوق العاده است. از برداشته شدن محدودیت‌ها خیلی خوشحالیم اما کاش این ماسک‌ها را هم برداریم که خفه‌مان کرده».