مدیر عامل شرکت پگاسوس، رئیس کمیته نظارت یاتا IATA شد

محمت نانه، مدیر عامل شرکت هواپیمایی «پگاسوس» ترکیه با آرای اعضای هیئت مدیره انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا-IATA) رئيس کمیته نظارت این نهاد شد.

بر اساس بیانیه شرکت هواپیمایی پگاسوس، محمد نانه که در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سالانه (یاتا-IATA) به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شده، اولین رئیس ترک این انجمن خواهد بود.

نانه، که به عنوان اولین رئیس هیئت مدیره انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی ترکیه خدمت می‌کند، پس از ریاست رابین هیز رئیس فعلی هیئت مدیره، در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی که در ۱۹-۲۱ ژوئن۲۰۲۲ در شانگهای چین برگزار خواهد شد، پست جدید را بر عهده خواهد گرفت. 

شرکت هواپیمایی «پگاسوس» ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که محمت نانه، از۱۹ ژانویه به مدت سه سال به عنوان رئیس کمیته نظارت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی انجام وظیفه خواهد کرد.

انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی در سال۱۹۴۶ تشکیل شد و با ۲۹۰ شرکت هواپیمایی از ۱۲۰ کشور جهان، ۸۲ درصد از کل ترافیک هوایی را به خود اختصاص می‌دهد.

محمت نانه، مدیر عامل شرکت هواپیمایی «پگاسوس» ترکیه در سال ۲۰۱۹ به عضویت هیئت مدیره انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی انتخاب شده بود.