مراسم عزاداری عاشورای حسینی زیر سایه حکومت طالبانی

به گزارش ایرنا، آیین عزاداری عاشورای حسینی «ع» امروز پنجشنبه در سراسر افغانستان از جمله کابل پایتخت این کشور در تکایا و مساجد مختلف شهر کابل با عظمت و حضور گسترده زنان و مردان عاشق اهل بیت  برگزار گردید.

از شهرهای مختلف افغانستان از جمله مزار شریف، قندهار، غزنی، هرات، بامیان، دایکندی نیز گزارش رسیده است که مراسم عاشورای امسال با حضور گسترده مردم در امنیت کامل برگزار شده است.

عزاداران حسینی در افغانستان هر ساله نسبت به تامین امنیت ماه محرم نگرانی داشتند و با دغدغه‌های امنیتی و ترس از حملات تروریستی تکفیری‌ها مراسم‌های ماه محرم را برگزار می‌کردند اما در سال جاری با روی کار آمدن طالبان این گروه تاکید کرده است که امنیت را به صورت کامل تامین خواهد کرد و مردم هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

همچنین برخی از مقامات طالبان نیز در این مراسم ها در کابل و شهرهای دیگر افغانستان نیز حضور یافتند و درباره تاریخ و درس‌هایی که می شود از عاشورا گرفت صحبت کرده اند.

این نخستین سال مراسم محرم است که پس از ۲۰ سال همزمان شده است با سقوط دولت محمد اشرف غنی و حاکمیت دوباره طالبان بر پایتخت افغانستان و این مراسم مذهبی با امنیت کامل و همکاری افراد طالبان برای امنیت آن برگزار گردیده است.