مرد خفاشی در فتحیه موغلا

Cengiz Koçak ، مدیر کل تاسیسات تله کابین در Babadağ با ارتفاع 1965 در منطقه Fethiye از Muğla ، (Ali Rıza Akkır - آژانس آنادولو)

آناتولی- جنگیز کوچاک که در منطقه فتحیه واقع در استان موغلا ترکیه، مدیر تاسیسات تله‌کابین است، هر روز در پایان ساعت کاری از ارتفاع ۱۹۶۵ متری روی آب‌های دریای اولودنیز پرواز کرده و به خانه‌اش می‌رود.

آقای کوچاک پرواز با پاراگلایدر از هواپیما را در سال ۱۹۹۱ وقتی سرباز بود شروع کرد و کم کم به یک پاراگلایدرسوار ماهر تبدیل شد.

او که پس از بازنشستگی در سال ۲۰۱۱ به ورزش پرش آزاد علاقه‌مند شد، پس از آموزش‌هایی که در کالیفرنیا آمریکا آموخت، در ترکیه پرش آزاد با لباس خفاش را شروع کرد.

هرروز پرواز از ارتفاع ۲ هزار متری برای رسیدن به خانه

آقای کوچاک پس از پیروزی در مسابقات ملی و وزارت دفاع ترکیه، با نام مرد خفاشی شناخته می‌شود.

( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )

او هرروز به خاطر کارش سوار تله‌کابین باباداغ می‌شود و پس از اتمام کار با لباس مخصوص خفاشی خود پس از طی ارتفاع ۲ هزار متری به روی شن‌های ساحل اولودنیز فرود آمده و سوار ماشین خود به سمت خانه راهی می‌شود.

کوچاک می‌گوید:«اولین نفری هستم که در ترکیه با لباس بالدار پرش آزاد می‌‌کند.»

( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )

گردشگردان این منطقه به خاطر ویدیوهای من رشد کردند

کوچاک ادامه می‌دهد:«این کار من و به اشتراک گذاشتن ویدیوهایم در یوتیوب باعث شده است گردشگران زیادی را به سمت باباداغ و اولودنیز بکشانم.»

کوچاک بر این باور است که تعداد کسانی که علاقه‌مند به ورزش‌های هوایی می‌شوند روز به روز بیشتر می‌شود و لازم است این منطقه به آن‌ها کمک کند. 

( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )

کوچاک در گفتگو با آناتولی می‌گوید:

«کار من و وابستگی من «پرواز» است. از صبح کارم را شروع می‌کنم و پس از اتمام فعالیت‌های روزانه از ارتفاع ۱۹۰۰ متری با راهنما می‌پرم. مدتی در هوا می‌مانم و بعد از فرود به خانه می‌روم. احساس می‌کنم خیلی خوش‌شانس هستم که این تجربه را هرروز کسب می‌کنم.»