مشکل عجیب آیفون ۱۵ در شارژ پاورپانک

یکی از کاربران آیفون ۱۵ پرو در روزهای اخیر در انجمن آنلاین «ردیت» نوشت که با هدف شارژکردن گوشی موبایل، آن را به پاوربانک Anker متصل کرده اما در کمال تعجب به‌جای شارژ شدن گوشی با پاوربانک، آیفون ۱۵ پرو شروع‌ به شارژ کردن پاوربانک کرده است.

‌به نظر می‌رسد این مشکل از آن‌جایی شروع شده که گوشی‌های آیفون از کابل‌هایی با ورودی و خروجی USB-C استفاده می‌کند و در برخی پاوربانک‌های جدید نیز برای شارژ ورودی و خروجی از همین نوع درگاه استفاده شده است. این امر باعث عدم شناسایی پاوربانک به عنوان منبع انرژی می‌شود. 

شرکت انکر در بیانیه‌ای اعلام کرده که کاربرانش باید آیفون‌های جدید اپل را از طریق درگاه USB-A شارژ کنند. همچنین برخی کارشناسان حوزه تکنولوژی درباره این مساله نوشته‌اند که اپل باید روش تشخیص گزینه‌های شارژ آیفون ۱۵ را ارتقا داده و یا با اضافه کردن یک گزینه نرم‌افزاری به کاربران اجازه دهد جهت شارژ گوشی را کنترل کنند. 

بسیاری از کاربران فارسی‌زبان در فضای مجازی به این خبر واکنش نشان داده و با کنایه‌ طنزآمیز نسبت به قیمت بالای دستگاه‌های الکترونیکی اپل،‌ گفته‌اند که «اپل در روزهای آینده پاوربانک مخصوص گوشی‌های آیفون ۱۵ را با قیمت بسیار بالایی معرفی خواهد کرد». 

اما باتری و سیستم عامل گوشی جدید اپل، مشکل دیگری هم دارد و آن گرم شدن گوشی هنگام شارژ است. شرکت اپل گفته است اشکالی در سیستم عامل و نحوه بروز رسانی برنامه‌هایی مانند اینستاگرام عامل داغ شدن بیش از اندازه آیفون ۱۵ است.