موسسه آمار ترکیه: ۲۷ درصد جمعیت ترکیه مستاجرند

موسسه آمار ترکیه (TÜİK) اعلام کرد ۲۷.۲ درصد از جمعیت کل کشور در سال ۲۰۲۲ مستاجر بوده‌اند که نشان‌دهنده افزایش ۲۶.۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ است.

به گزارش روزنامه حریت در تاریخ ۹ می، ۵۶.۷ درصد از جمعیت ترکیه در خانه‌های خود زندگی می‌کنند. ۱۵.۱ درصد از جمعیت نیز کسانی هستند که در خانه متعلق به خود مستقر نیستند، اما اجاره‌بها نیز پرداخت نکرده‌اند.

بر اساس داده‌های موسسه آمار، ۳۳.۶ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این موسسه اعلام کرده‌اند که مشکلات مربوط به رطوبت و نشتی و گرمایش در پنجره‌های منازل خود دارند. همچنین ۲۲ درصد نیز گفته‌اند که به دلیل ترافیک و سایت‌های صنعتی پیرامون محل زندگی‌شان، دچار مشکل آلودگی هستند.

بیش از ۵۹ درصد از شهروندان ترکیه نیز اعلام کرده‌اند که علاوه بر اجاره‌بها و هزینه‌های مربوط به مسکن، درحال بازپرداخت اقساط وام‌های مختلف هستند. حدود ۴۱.۵ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی موسسه آمار هم گفته‌اند که توانایی تامین گوشت قرمز یا سفید را در فاصله زمانی دو روز یک بار ندارند. 

 

 

 

 

 

عکس:5

وی با بیان اینکه اولین آن‌ها خط آهن خراسان، آغری-گوربولاک است گفت: «این مسیر ترانزیتی نقطه خروجی ترانزیتی چند کشور خواهد بود. کالاهای صادراتی ۱۷ ساعت به ایران، ۳۱ ساعت به ترکمنستان، ۵۰ ساعت به ازبکستان و ۶۳ ساعت به قزاقستان می رسد. حجم تجارت ترانزیتی ما بین اروپا و این کشورها بسیار افزایش خواهد یافت. گردش مالی تجارت خارجی ما ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت».

 

عکس:6

کلیچداراوغلو با بیان اینکه امروز حدود ۹۰ درصد تجارت بین المللی از طریق دریا انجام می‌شود، تاکید کرد: «این پروژه ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان را که ساحلی به دریا ندارند به بنادر ترکیه متصل می‌کند. به این ترتیب ترکیه دروازه ورودی دریایی جهان ترک خواهد بود».

 

متن:

کمال کیلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری خلق و کاندیدای ریاست جمهوری، در جدیدترین اظهارات خود گفت: «با احیای جاده تاریخی ابریشم از مسیرهای ریلی و جاده‌ای، #ترکیه را به چین متصل خواهیم کرد».

 کلیچداراوغلو روز شنبه ۶ می، با  انتشار ویدئویی با عنوان «نه غربی نه شرقی، این راه ترکیه است» گفت: «ما یک کریدور تجاری ایجاد می‌کنیم و در طول این کریدور یک بزرگراه با ظرفیت بالا و زیرساخت راه آهن دو خط ایجاد خواهیم کرد». وی با بیان اینکه اولین آن‌ها خط آهن خراسان، آغری-گوربولاک است گفت: «این مسیر ترانزیتی نقطه خروجی ترانزیتی چند کشور خواهد بود. کالاهای صادراتی ۱۷ ساعت به #ایران، ۳۱ ساعت به #ترکمنستان، ۵۰ ساعت به #ازبکستان و ۶۳ ساعت به #قزاقستان می رسد. حجم تجارت ترانزیتی ما بین اروپا و این کشورها بسیار افزایش خواهد یافت. گردش مالی تجارت خارجی ما ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت».

 

#ازجمله #اخبارترکیه #جاده‌ابریشم

 

@azjomle