موشک‌های روسیه یک محله را ویران کرد؛ تلاش‌ها برای تخلیه شهروندان ترکیه از مسجد ماریوپل

به گزارش دیلی‌صباح، تلاش‌ها برای تخلیه ۲۵ تا ۳۰ شهروند گرفتار در مسجد «سلطان سلیمان» در شهر ماریوپل اوکراین ادامه دارد.

روز شنبه، وزیر امور خارجه اوکراین خبر از بمباران شهر بندری ماریوپل در جنوب این کشور داد و اعلام کرد ۸۰ نفر از جمله تعدادی از شهروندان ترکیه، در مسجد نزدیکی محل بمباران که به شدت آسیب دیده گرفتار شده‌اند. 

منابع دیپلماتیک ترکیه خبر دادند: «به علت حضور بازیگران جدید در جنگ جاری و وجود اطلاعات بعضا متناقض، دستیابی به اطلاعات دقیق و صحیح دشوار شده، اما جمع‌بندی این است که از ۱۴۴۸۰ شهروند ترکیه مقیم اوکراین همچنان ۲۵۰ شهروند در این کشور حضور دارند که حداقل ۲۵ نفر از آنها در حادثه بمباران شهر ماریوپل، در مسجد ترکیه‌ای این شهر پناه گرفته‌اند.»

روز یکشنبه مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه خبر داد بمباران در فاصله ۷۰۰ متری این مسجد اتفاق افتاده و خود بنای مسجد آسیبی ندیده، اما تعدادی از شهروندان پناه گرفته در مسجد در آن‌جا گیر افتاده‌اند.

اخبار رسیده از شهر ماریوپل نشان می‌دهد نظامیان روسیه این شهر را به محاصره درآورده‌اند و هم‌اکنون غیرنظامیان این شهر برای تامین آب و غذا مشکل جدی دارند. 

پس از محاصره و بمباران شهر بندری ماریوپل در جنوب اوکراین، ۸۰ نفر از جمله ۲۵ الی ۳۰ شهروند ترکیه، در مسجد ترکیه‌ای «سلطان سلیمان» این شهر پناه گرفته‌اند که نیروهای دیپلماتیک ترکیه در تلاش برای تخلیه این شهروندان هستند.