نتیجه نظرسنجی یک شرکت کاریابی: ۹۷ درصد از کارمندان ترکیه آماده پذیرفتن شغل جدید هستند

نتایج نظرسنجی انجام‌شده توسط شرکت کاریابی مایکل پیج بریتانیا نشان می‌دهد که حدود ۹۷ درصد از کارمندان ترکیه از فرصت‌های شغلی جدید استقبال می‌کنند. 

به گزارش روزنامه حریت در روز جمعه ۲۱ جولای، این نظرسنجی با موضوع «وفاداری شغلی» و با هدف ارزیابی مداوم فرصت‌های شغلی جدید در میان ۷۰هزار کارمند در ۳۷ کشور دنیا انجام شده است. در میان کشورهای مورد بررسی، ترکیه بالاترین درصد تمایل کارمندان به پیشنهاد‌های شغلی جدید را داشت. تنها ۳ درصد از کارمندان ترکیه از موقعیت شغلی کنونی خود راضی هستند. 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد در حالی‌که «حقوق و دستمزد» عامل اصلی برای تغییرات شغلی است، عوامل دیگری مانند «تعادل بین کار و زندگی» و یا «چشم‌انداز ارتقا درجه» نیز در کانون توجه کارمندان است. به گفته فاتح کومرت، مدیر شرکت مایکل پیج ترکیه در این‌باره می‌گوید: «تمایل به پیشنهاد شغلی جدید تنها به کارمندان تازه‌کار یا متوسط محدود نمی‌شود و در میان مدیران رده‌بالا نیز مشاهده می‌شود». 

به گفته کومرت «شرایط اقتصادی کنونی منجر به تغییرات چشم‌گیری در انتظارات کارمندان شده است. جوانان درباره موقعیت‌ شغلی‌شان مانند پدر و مادرهای‌شان فکر‌ نمی‌کنند. پس‌اندازهای سنتی  با این وضعیت تورم دیگر برای جوانان امروزی کارایی ندارد و ترجیح می‌دهند که مسیرهای سرمایه‌گذاری متفاوتی را طی کنند».