نخستین برف پاییزی استانبول از راه رسید

روز یکشنبه ۱۹ نوامبر (کاسیم)، استانبول اولین برف پاییزی را تجربه کرد. در ساعات بامداد این روز در برخی از مناطق مرتفع استانبول از جمله عمرانیه، بیکوز، چکمه‌کوی، اوسکودار و کارتال بارش باران جای خود را به بارش برف داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در پی هشدارهای اداره هواشناسی ترکیه، بارش باران که روز شنبه در سراسر استانبول موثر بود، در ساعات اولیه روز یکشنبه جای خود را به بارش برف داد. در برخی از مناطق به دلیل سقوط درختان در وسط خیابان‌ها و همینطور ایجاد شدن گودال‌های آب در خیابان، رفت‌وآمد خودروها با اختلال مواجه شد.

هم‌زمان با استانبول، بارش برف در کارتپه، یکی از مقاصد گردشگری در استان کوجائلی نیز آغاز شد و پس از ساعاتی این شهر را سفیدپوش کرد. تیم‌های کنترل برف شهرداری کوجائلی و کارتپه برای جلوگیری از بسته شدن جاده‌ها و اختلال در حمل‌و‌نقل در سراسر شهر مشغول به‌کار هستند. از رانندگان نیز خواسته شده تا با احتیاط و همراه با لوازم ضروری در جاده‌های بین شهری تردد کنند.

بر اساس داده‌های اداره هواشناسی ترکیه پیش‌بینی می‌شود که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه استانبول دارای هوایی ابری و نیمه‌‌ابری باشد. اما از روز چهارشنبه به بعد، بارش باران و برف در این شهر پیش‌بینی شده است.

اداره کل هواشناسی ترکیه برای روز دوشنبه ۲۰ نوامبر (کاسیم) برای استان‌های بورسا، یالوا، کوجائلی، بیله‌جیک، ترابزون، ریزه، گوموش‌هانه، بایبورت، ارزروم، موش، بیتلیس، سیرت، ماردین، الازی و مالاتیا هشدار کد زرد داده است. برای استان‌های ساکاریا، بولو، دوزجه، زونگولداک، کارابوک،‌ کاستامونو، ارزینجان، تونجلی، بینگول، دیاربکر، باتمان، شانلی‌اورفا، ‌آدیامان، شیرناک و هاکّاری نیز هشدار کد نارنجی صادر شده است.