نیکی کریمی رئیس هیئت داوران بخش مسابقه یازدهمین جشنواره فیلم عدالت استانبول

نیکی کریمی، تهیه کننده، بازیگر و کارگردان سینمای ایران رئیس هیئت داوری بخش فیلم بلند «ترازوی طلایی» یازدهمین دوره جشنواره فیلم عدالت استانبول انتخاب شد.

در این جشنواره که توسط مرکز تحقیقات کیفری و جنایی دانشکده حقوق دانشگاه استانبول برگزار می‌شود، پلین اسمر تهیه کننده و کارگردان و مهمت اصلان‌توغ بازیگر فلیم‌های سینمایی و سریال از‌‌ ترکیه‌، میرا استالووا فیلمساز و کارگردان بلغارستانی و بادن زیوک از کارشناسان سینمایی اوکراین در کنار کریمی در بخش سینمایی این جشنواره داوری خواهند کرد.

جان جاندان کارگردان ترکیه‌ای به عنوان رئیس هیئت داوری بخش بین‌المللی فیلم کوتاه، به همراه رییم صالح کارگردان لبنانی و تولین اوزجان بازیگر ترکیه‌ای بهترین اثر این بخش را انتخاب خواهند کرد.

فیلم‌های کوتاه راه یافته به مرحله نهایی قبلا توسط فرهاد عیوضی کارگردان و سناریست ایرانی، گلچین اوزدمیر استاد دانشگاه رادیو و تلویزیون دانشگاه استانبول و بری وارد بازیگر ایرلندی انتخاب شده بودند.

هیئت داوران متشکل از دانشجویان نیز جایزه‌ای ویژه به اثر منتخب خود در بخش بین‌المللی فیلم بلند (سینمایی) تقدیم خواهند کرد.

در بخش دیگری از این جشنواره، کنفرانس‌ها و سمینارهایی برای بررسی موضوع عدالت، دموکراسی و جنایی با حضور کارشناسان جهان سینما از ترکیه و جهان برگزار خواهد شد.

این جشنواره از ۲۶ نوامبر تا ۲ دسامبر با شعار «عدالت محیط زیست برای همه» برگزار خواهد شد.

در مراسم افتتاحیه جشنواره در شامگاه ۲۵ نوامبر به صحرا کریمی کارگردان و رئیس سابق افغان فیلم جایزه افتخاری اهدا خواهد شد. 

جشنواره عدالت، ویژه فیلم‌های بلند و کوتاه با مضامین کیفری، جنایی، عدالت و دموکراسی است که از سال ۲۰۱۰ در استانبول برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری جشنواره امسال جلب توجه فعالان مدنی و سازمان‌های بین‌المللی به موضوعاتی چون تغییرات اقلیمی، شیوع جهانی کرونا، افزایش زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس و دریاها، خشکسالی و بحران‌های زیست محیطی در سراسر جهان است.

برای تهیه بلیت و اطلاعات بیشتر میتوانید با تماس به شماره تلفن مرکز جشنواره و یا به سایت آ ن مراجعه کنید.

Tel: 0212 296 03 71

www.icapff.com