هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه: در اولین فرصت به تهران سفر می‌کنم

هاکان فیدان وزیر امور خارجه جدید ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود، از آمادگی‌اش برای کمک به توسعه مناسبات فی‌مابین دو کشور خبر داده، و گفت در اولین فرصت به تهران خواهد آمد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۴ ژوئن، در تماس تلفنی با هاکان فیدان، وزیر امور خارجه جدید ترکیه، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های نزدیک بین دو کشور در دوره جدید تداوم و ارتقاء پیدا کند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با دعوت از همتای خود برای سفر به تهران، تاکید کرد دو کشور باید به برنامه گسترش مناسبات دوجانبه شتاب بخشند.

فیدان، نیز ضمن ابراز تشکر از پیام تبریک وزیر امور خارجه ایران، اهمیت استمرار گفت‌وگوها و همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در زمینه دوجانبه و‌ منطقه‌ای را مورد اشاره قرار داد و آمادگی خود برای کمک به توسعه مناسبات فیمابین دو کشور در دوره پیش رو را اعلام کرد.

هاکان فیدان در روز ۳ ژوئن از طرف رجب طیب اردوغان به عنوان وزیر امور خارجه جدید ترکیه معرفی شد. وی که روز ۵ ژوئن صندلی خود را تحویل گرفت، به مدت ۱۳ سال رئيس سازمان اطلاعات این کشور بود.