وزارت آموزش و پرورش  با همکاری هلال احمر ترکیه، هزار مجموعه با نام «صندوقچه بازی من» را که  شامل۳۱ بخش  و ۵۲ محصول آموزشی می شود، برای کودکان فلسطینی ارسال کرد.

آنکارا (آناتولی)- وزیر آموزش و پرورش ترکیه در مراسم ارسال این بسته‌ها گفت: «حملات اسرائیل به فلسطین در روزهای گذشته درد عمیقی را برای همه به همراه داشت.»

ضیا سلچوک با اشاره به این‌که مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است، تأکید کرد «همه باید نسبت به آن‌چه برای کودکان فلسطینی می‌توان انجام داد، حساسیت بیشتری داشته باشیم.»

سلچوک با اشاره به اینکه تصمیم ترکیه در ارسال صندوق‌های بازی برای کودکان فلسطینی گفت:

«اقلام درون صندوق‌ها از محصولات تولید شده در وزارت آموزش ترکیه است. هر کدام از محصولات به طور خاص توسط متخصصین آموزشی انتخاب شده و با توجه به سطح رشد و نیازهای کودکان ارزش‌گذاری شده است. «صندوق بازی من» یک مجموعه کامل و کاربردی است که به آموزش کودکان کمک خواهد کرد.

در این مجموعه آموزشی ۳۱ بخش و ۵۲ محصول مختلف که همگی در ترکیه طراحی و ساخته شده وجود دارد.  صندوقچه بازی شامل کتاب، مجموعه رنگ، ذره بین، چکرز، مکعب‌های روبیک، صفحه‌های  هندسی، بلوک های لگو، لوازم التحریر، زیلوفون، تشک بازی، کارت‌های تطبیقی، خمیر بازی و بسیاری اسباب بازی‌های دیگر است.


پیام رئیس جمهوری ترکیه

علاوه بر پرچم‌های ترکیه و فلسطین، همراه با این بسته پیامی از رئیس جمهوری ترکیه خطاب به کودکان فلسطینی نیز ارسال شده است. رجب طیب اردوغان در بخشی از پیام خود نوشته است:

«معمار جهان آینده، فرزند عزیزم! فلسطین که در جوی‌های آن گویی عسل و گلاب جریان دارد، روزهای سختی را می‌گذراند. ما خوب می‌دانیم که کودک بودن در میان بمب‌ها، ویرانی‌ها و زیر اشغال بودن چقدر دشوار است. ما به‌عنوان ملت ترک با شما فاصله زیادی نداریم و همیشه در کنارتان هستیم. هرگز از بازی کردن، رویا دیدن و از تلاش برای تحقق آرزوهایتان دست نکشید.»

در ادامه پیام اردوغان نوشته شده: «سیاهی و ظلمت هر چه هم که تاریک باشد، باز در برابر سپیده صبح ناتوان است. آن روزها خواهد آمد که شما آزادانه در خیابان‌ها می‌دوید و بدون ترس به آسمان نگاه می‌کنید.هر روز که خورشید طلوع می‌کند، امیدی دوباره است؛ پس نگاهتان را به سوی خورشید برگردانید. تو کودک فلسطینی عزیز!، در ذهن ما هتی، در قلب ما هستی و در دعاهای ما نیز هم. چشمانت را با عشق می‌بوسم.»

وزیر آموزش ترکیه در این مراسم اضافه کرد ترکیه توزیع این بسته‌ها را برای صدها هزار کودک فلسطینی در تمام مناطق اشغالی ادامه خواهد داد.