هشدار اداره مبارزه با جرایم سایبری ترکیه: مراقب سایت‌های جعلی «اجاره خودرو» باشید

با نزدیک شدن عید فطر و فرا رسیدن تعطیلات چند روزه در ترکیه، اداره مبارزه با جرایم سایبری کشور نسبت به احتمال کلاهبرداری از شهروندان از طریق تبلیغات جعلی اجاره خودرو در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش این اداره، کلاهبرداران معمولا خود را به عنوان شرکت‌های معتبر و کاربلد اجاره خودرو جا زده و اقدام به انتشار تبلیغات دروغین در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

اداره مبارزه با جرایم سایبری از شهروندان خواست پیش از اقدام برای اجاره خودرو، به جستجو در مورد شرکت‌های معتبر اجاره خودرو بپردازند. از شهروندان درخواست شده حتما نسبت به وجود پروتکل https:// در نشانی سایت‌ها حساس باشند چرا که این مورد، نشان دهنده امنیت سایت است. توصیه دیگر اداره مذکور این است که افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو به معنای قابل اعتماد بودنش نیست.

اداره مبارزه با جرایم سایبری در توصیه‌نامه‌اش نوشته است: «ترجیح دهید برای پرداخت مبلغی به عنوان بیعانه یا ودیعه، به طور مستقیم با شرکت اصلی در ارتباط باشید نه حساب‌های شخصی. به تبلیغات اجاره خودرو با مبلغی بسیار پایین مشکوک باشید. مراقب باشید برای وسایل نقلیه‌ای که از نظر فیزیکی نمی‌بینید، هیچ‌گونه پرداخت یا پیش پرداختی انجام ندهید».