هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش در ترکیه: مراقب حملات تروریستی باشید

سفارت آمریکا در آنکارا روز دوشنبه ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی، با صدور اطلاعیه‌ای از شهروندان این کشور خواست که به دلیل احتمال وقوع حملات تروریستی در ترکیه احتیاط پیشه کرده و هوشیار باشند.

به گزارش خبرگزاری تاس، سفارت آمریکا در ترکیه به شهروندان این کشور درباره احتمال وقوع حملات تروریستی در شهر استانبول نیز هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: «دولت آمریکا به شهروندانش نسبت به وقوع حملات انتقام‌جویانه تروریستی احتمالی در آینده نزدیک به کلیساها، عبادتگاه‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک در استانبول و دیگر مکان‌هایی که شهروندان غربی به آن‌جا رفت وآمد می‌کنند، هشدار می‌دهد و از  آن‌ها می‌خواهد که در مناطق مختلف استانبول به ویژه بی‌اوغلو، گالاتا، تکسیم و استقلال  کمتر تردد کنند».

این دومین هشدار سفارت آمریکا در چهار روز اخیر به دنبال حادثه سوزاندن نسخه‌های قرآن در اروپا است. روز جمعه گذشته سفارت‌های آمریکا، آلمان، فرانسه و ایتالیا هشدارهای امنیتی صادر کردند و از احتمال حملات تلافی‌جویانه در استانبول خبر دادند.

وزارت خارجه ترکیه نیز روز شنبه ۲۸ ژانویه به شهروندانش هشدار داد که ممکن است در آمریکا و اروپا، مورد حملات اسلام‌ستیزانه و بیگانه‌ستیزانه قرار گیرند.