هشدار وزارت تجارت: مراقب هتل‌های قلابی ترکیه باشید!

وزارت تجارت ترکیه در آستانه تعطیلات عید فطر، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به کلاهبرداری‌ هتل‌های قلابی هشدار داد. این وزارتخانه از شهروندان خواست نسبت به آگهی‌های فریبنده اقامتگاه‌هایی که شرایط ویژه و دور از منطق ارائه می‌دهند، نهایت دقت را به عمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری HaberTurk در تاریخ ۱۶ آوریل، در بیانیه وزارت تجارت آمده است که امکان اغراق در تبلیغات مکان‌های اقامتی بالاست. از شهروندان خواسته شده، هنگام بررسی شرایط محل اقامت، حتما عکس‌هایی که در تبلیغات آمده را با عکس‌های وب‌سایت اقامتگاه تطبیق دهند.

در این بیانیه به تعداد ستاره‌های دروغین هتل‌ها نیز اشاره شده است. وزارت تجارت هشدار داده است که در بسیاری از تبلیغات پیامکی، ایمیلی و غیره، در ذکر تعداد ستاره‌های یک هتل که نشان از میزان کیفیت خدمات آن دارد مبالغه می‌شود. 

وزارت تجارت همچنین نسبت به آژانس‌های مسافرتی و دفاتر گردشگری غیرمجاز نیز هشدار داده است. این وزارتخانه از شهروندان خواسته، اعتبار مجوز آژانس مربوطه را در وب‌سایت‌های دولتی www.kulturturizm.gov.tr و www.tursab.org.tr بررسی کنند. اقامتگاه‌های رسمی و مجاز، حتما باید در سامانه «سیستم اطلاعات تجارت الکترونیک» (ETBIS) ثبت شده باشند.