هوا بیش از اندازه گرم است، از خانه خارج نشوید! آسفالت در شهر آیدین ذوب‌ شد 

در نتیجه گرمای شدید هوا در شهر آیدین، آسفالت برخی مناطق شهر ذوب‌شده‌ است. تیم‌های راهداری استان، برای جلوگیری از این امر شروع به شن‌پاشی بر روی سطح آسفالت کرده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌ان در روز پنج‌شنبه ۱۳ جولای، دمای هوای آیدین در این روز به ۴۰ درجه رسیده است. اداره کل هواشناسی ترکیه برای بیشتر مناطق کشور از روز چهارشنبه تا شنبه،‌ پیش‌بینی افزایش دمای ۲ تا ۴ درجه‌ای  برای مناطق دریای مرمره، و برای دریای اژه و مدیترانه پیش‌بینی افزایش دمای ۵ تا ۱۰ درجه‌ای کرده است. 

به گفته اداره کل هواشناسی ترکیه، در روز پنج‌شنبه ۱۳ جولای دمای هوای سه شهر ادیرنه، آدانا و آنتالیا به بیش از ۴۰ درجه خواهد رسید. همچنین دمای هوای استانبول ۳۴ درجه، ازمیر ۳۶ درجه، مرسین ۳۶ درجه، آنکارا ۳۳ درجه و دیاربکر ۳۹ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. به گفته کارشناسان هواشناسی، روز پنج‌شنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ جولای فعلا گرم‌ترین روزهای سال ۲۰۲۳ خواهند بود. 

اداره کل هواشناسی همچنین به ساکنان غازی‌آنتپ هشدار داده است که دمای هوا فردا (جمعه ۱۴ جولای) در سایه ۴۰ درجه و در آفتاب ۵۰ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. همچنین این اداره می‌گوید موج گرمای کنونی  از سمت مراکش به کشور وارد شده است.