واکسیناسیون تمامی شهروندان 18 ساله ترکیه در فصل تابستان

  وزیر بهداشت ترکیه از واکسیناسیون تمامی شهروندان 18 سال و به بالا علیه کرونا در فصل تابستان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه پس از نشست منطقه‌ای ارزیابی عملکرد مقابله با شیوع کرونا در استان‌های ادیرنه، کیرکلارائلی، تکیرداغ و چاناک‌قلعه و در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:. می‌خواهیم از اواخر ماه ژوئن شهروندان بالای 40 سال را در برابر ویروس کرونا واکسینه کنیم.

  کوجا در ادامه افزود: در تلاش هستیم تمامی شهروندان 18 سال و به بالا فصل تابستان واکسینه شوند، و این مستلزم تامین 240 میلیون دوز واکسن است.

  وی تصریح کرد: انتظار می‌رود ارسال 100 میلیون دوز واکسن سینوواک بار دیگر ظرف مدت این ماه آغاز شود.

  وزیر بهداشت ترکیه همچنین گفت: قرارداد خرید 50 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک-وی ظرف شش ماه آینده نیز به امضا رسید. همچنین 30 میلیون دوز دیگر از واکسن بیون‌تک را نیز ماه ژوئن تحویل خواهیم گرفت.

  کوجا همچنین در رابطه با واکسن داخلی کرونا، تاکید کرد: اگر این روند همانطور که برنامه ریزی کردیم با موفقیت ادامه یابد، این واکسن می تواند در ماه سپتامبر مورد استفاده قرار گیرد.

  گفتنی است اعمال یک دوره سختگیرانه قرنطینه در شهرهای ترکیه در طول ماه رمضان منجر به پایین آمدن آمار مبتلایان به کویید-19 در این کشور شد. ترکیه به‌تازگی اعلام کرده است با پایین آمدن تعداد مبتلایان و پیشرفت برنامه‌های واکسیناسیون، تا ماه جولای تقریبا تمامی محدودیت‌ها به صورت مرحله‌ای لغو خواهد شد.