واکسیناسیون شهروندان ۴۰ سال به بالا در ترکیه آغاز شد

  شروع واکسیناسیون برای افراد ۴۰ سال به بالا در استانبول Photo:AA

  خبرگزاری آناتولی – اولین دوز واکسن برای شهروندان ۴۰  سال به بالا که در برنامه واکسیناسیون مبارزه با کرونا توسط وزارت بهداشت گنجانده شده است، تجویز می شود. 

  پروفسور نورالدین، پزشک اورژانس بیمارستان فریحا استانبول به خبرنگار آناتولی گفت: “اگر فقط مراجعین بیمارستان فریحا را حساب کنیم، حدود ۶ هزار نفر تا ظهر مراجعه کرده‌اند. با این روند، انتظار می رود بیش از ۱۰ هزار نوبت ملاقات واکسیناسیون فقط در طی یک یا دو روز در این بیمارستان داشته باشیم.

  جمعیت افراد بالای چهل سال در بیمارستان فریحا استانبول در صف دریافت نوبت اول واکسن Photo:AA

  ترکیه در مسیر تزریق یک میلیون دوز واکسن روزانه 

  پروفسور نورالدین با بیان این‌که انتظار می‌رود بیش از ۷۵۰ هزار نفر امروز در سراسر کشور واکسینه شوند، گفت: با توجه به این‌که فقط در بیمارستان ما ۶ هزار مراجعه کننده داشته‌ایم. اگر با این روند پیش برویم در روزهای آینده  بیش از ۱میلیون نفر روزانه واکسینه می شوند. ما از روزهای آغازین  واکسیناسیون به سمت بهترین روزها در حال حرکتیم. دیدن این همه جمعیت برای واکسینه شدن منظره زیبایی است.

  د

  دکتر نورالدین با بیان این‌که هر چه تعداد درخواست بیشتر باشد، قرار ملاقات های بیشتری داده خواهد شد، افزود: ثبت نام  شهروندان میزان واکسیناسیون های بعدی را تعیین می کند.

  شهروندان هر چه سریع‌تر درخواست دهند، ما به همان اندازه  اقدامات لازم را انجام می دهیم. ما تلاش می‌کنیم که بخش بزرگی از جامعه ایمن شوند و روزهای کرونایی به پایان رسد. ما منتظر روزهای آرام و بدون دغدغه کرونا با همشهریان خود هستیم.