واکسیناسیون کرونا در جهان؛ بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دوز تزریق شد

  آناتولی – تا کنون بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر جهان تزریق شده. ترکیه نهمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است.

  بر اساس جدیدترین آمار وبگاه «Ourworldindata.org» تاکنون ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر جهان تزریق شده است.

  در این راستا، چین با ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون دوز در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین آمار واکسینه شدگان علیه کرونا در جهان است.

  آمریکا با ۳۱۸ میلیون و ۵۸۰ هزار دوز، هند ۲۸۸ میلیون و ۷۶۶ هزار، برزیل ۸۸ میلیون و ۳۵۰ هزار، انگلیس ۷۴ میلیون و ۵۸۰ هزار، آلمان ۶۷ میلیون و ۱۲۰ هزار، فرانسه ۴۸ میلیون و ۳۹۰ هزار، ایتالیا ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار، ترکیه ۴۳ میلیون و ۳۳۵ هزار، مکزیک ۴۰ میلیون و ۲۳۰ هزار، اسپانیا ۳۶ میلیون و ۳۶۰ هزار، اندونزی ۳۵ میلیون و ۹۳۰ هزار، روسیه ۳۵ میلیون و ۲۴۰ هزار، ژاپن ۳۲ میلیون و ۹۲۰ هزار، کانادا ۳۲ میلیون و ۵۹۰ هزار، لهستان ۲۶ میلیون و ۶۷۰ هزار و شیلی با ۲۱ میلیون و ۳۹۰ هزار دوز تزریق واکسن کرونا در رده‌های بعدی قرار دارند.

  بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ترکیه، تعداد واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۳ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۶۰۹ دوز رسیده است. به این ترتیب، این کشور در رده نهم فهرست کشورهای دارای بیشترین آمار واکسینه شدگان قرار دارد.

  تعداد افرادی که اولین دوز واکسن کرونا را در ترکیه دریافت کرده‌اند به ۲۸ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۲۱۵ نفر رسیده است. همچنین ۱۴ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۹۴ نفر دوز دوم این واکسن را نیز دریافت کرده‌اند.

  براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون بیش از ۱۷۹ میلیون و ۶۱۴ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹مبتلا شده‌اند و بیش از ۳ میلیون و ۸۹۰ هزار بیمار نیز جان باخته‌اند.