وحشت عابران از کیف مشکوک کنار برج گالاتا

حوالی ساعت ۲۲ روز یکشنبه ۱ ژانویه ۲۰۲۳، رویت‌‌ کیف مشکوکی در منطقه برج گالاتای استانبول، باعث وحشت مردم شد و عابران به تصور این‌که کیف حاوی بمب است، فرار کردند. پلیس با حضور در محل این رویداد، از مردم خواست منطقه را ترک کنند. کوله‌پشتی مشکوک با حضور نیروهای امنیتی منفجر و مشخص شد در آن پوشک، چیپس و دستمال کاغذی بوده است.

به گزارش روزنامه حریت، تیم‌های پلیس که در محل حاضر شده بودند، اقدامات امنیتی را در اطراف این مکان انجام داده و سعی کردند شهروندان را از این منطقه دور کنند. با وجود تدابیر امنیتی پلیس، یک نفر که تصور می‌شود دچار اختلال روانی باشد فریاد زده: «من به هرحال می‌خواهم بمیرم، پس این کیف را باز می‌کنم». او سپس به سمت کیف رفته و آن را به سمت مردمی که در کافه‌های اطراف گالاتا نشسته بودند پرتاب می‌کند. 

پس از حضور تیم خنثی‌سازی بمب پلیس، کوله پشتی مشکوک با استفاده از مقداری مواد منفجره سبک باز شد. پس از واکاوی این کیف مشکوک، مشخص شد فقط چیپس، دستمال کاغذی و پوشک بچه داخل آن بوده است. تحقیقات پلیس برای یافتن فردی که کیف را در این منطقه پرتردد قرار داده آغاز شده است.

عصر روز ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲، یک بمب‌گذاری تروریستی با رها کردن یک کیسه در همین محله‌ اتفاق افتاد که موجب کشته و زخمی شدن بیش از ۹۰ نفر شد.

 

متن:

از بامداد روز دوشنبه ۲ ژانویه سال ۲۰۲۳، مه در اکثر نقاط شهر #استانبول پدیدار شد.

این مه که در نخستین دوشنبه سال جدید چهره شهر را تغییر داد، موجب مسدودشدن برخی مسیرهای ارتباط دریایی در استانبول شد.

تردد در مناطق مه‌آلود استانبول به کندی صورت گرفت.

 

#ازجمله #اخبارترکیه #ترکیه

@azjomle