روز چهارشنبه ۸ ژوئن، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روس خود در مجتمع ریاست‌ جمهوری بش‌تپه در آنکارا نشست مشترک رسانه‌ای ترتیب داد. در این نشست که برای برپایی کرویدری گندم از اوکراین به سایر نقاط جهان ترتیب داده شده بود وزیر امور خارجه روسیه گفت: «اگر طرف اوکراینی برای آغاز فعالیت‌های مین‌زدایی (در کریدور دریای سیاه) آماده باشد، ما نیز آماده هستیم».

وزیر امور خارجه ترکیه در این نشست گفت: «اگر اوکراین و روسیه محصولاتی برای صادرات داشته باشند، باید همه برای تحقق این امر تلاش کنیم» . مولود چاوش اوغلو همچنین بیان کرد که در مورد سازوکار راه‌اندازی  کریدور گندم بین سازمان ملل، روسیه، اوکراین و ترکیه رایزنی شده و ترکیه این طرح را قابل اجرا می‌بیند.

وزیر امور خارجه روسیه نیز  در این نشست بیان کرد: «تلاش دوستان تُرک خود برای کریدور دریای سیاه اهمیت زیادی قائل هستیم، این موضوع بسیار مهم است». سرگئی لاوروف ضمن تاکید بر اینکه اگر طرف اوکراینی آماده آغاز فعالیت‌های مین‌زدایی برای کریدور دریای سیاه آماده باشد، ما نیز آماده هستیم، تصریح کرد: «برای هرگونه اقدامی در تامین امنیت کشتی‌هایی که از بنادر اوکراین خارج می‌شوند و کار دوشادوش با همتایان ترکیه‌ای خود نیز اعلام آمادگی می‌کنیم».

پیش از این ترکیه به سازمان ملل پیشنهاد داده بود که کرویدروی در دریای سیاه برای ارسال محصولات غلات اوکراین از بندر اودسا ایجاد شود. حالا گفتگوها با طرفین در راستای اجرایی کردن این طرح که قرار است مقر آن در استانبول باشد اغاز شده است.