وزیر آموزش و پرورش ترکیه: ورود به کلاس درس با تلفن همراه ممنوع است

یوسف تکین، وزیر آموزش و پرورش ترکیه اعلام کرد: «استفاده از تلفن همراه در کلاس درس برای معلم و دانش‌آموز ممنوع است».

به گزارش خبرگزاری آناتولی در تاریخ ۵ سپتامبر، وزیر آموزش و پرورش ترکیه با بیان اینکه استفاده از تلفن همراه در مدرسه، افت کیفی آموزش را به دنبال دارد و مانع از تمرکز دانش‌آموز در فرآیند یادگیری می‌شود گفت: «استفاده از تلفن همراه در کلاس درس برای دانش‌آموزان ممنوع است. همچنین معلمان که الگوی دانش‌آموزان محسوب می‌شوند، حق استفاده از تلفن همراه در داخل کلاس درس را ندارند».

وزیر آموزش و پرورش ترکیه همچنین در رابطه با هزینه ثبت نام در مدارس دولتی، گفت: «کسانی که خانواده‌ها را به خاطر هزینه ثبت نام و یا کمک به مدرسه تحت فشار قرار می‌دهند به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی به آن‌ها هشدار می‌دهم که این کار پیگرد قانونی خواهد داشت».

تکین همچنین گفت که مژده‌ای نیز برای والدینی دارد که فرزندانشان در مدارس خصوصی تحصیل می‌کنند. در این رابطه او بیان کرد: «با گفتمان‌هایی که با مسئولین مدارس خصوصی داشته‌ایم، تضمین شده است که هزینه‌های خدمات و غذا افزایش پیدا نکند». 

وزیر آموزش و پرورش ترکیه با بیان اینکه تمام مراکز آموزشی خصوصی را با کد QR شناسایی کرده‌ایم، گفت: «والدین می‌توانند با اسکن این کدها، مجاز یا غیر مجاز بودن این مراکز را به راحتی  شناسایی کنند».