وزیر آموزش و پرورش خطاب به زنان: هنری بیاموزید و ورزش کنید

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در گردهمایی روز سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ مشاوران امور زنان استان‌های این وزارتخانه خطاب به زنان مشاور گفت: «تربیت در ساحت‌های مختلف بسیار مهم است و خود شما هم باید به آن مجهز شوید. به عنوان مثال هنری بیاموزید، فعالیت ورزشی داشته باشید».

نوری درباره نرخ سواد و پیشرفت فرهنگی در ایران توضیح داد: «نرخ باسوادی قبل از انقلاب ۴۷ درصد بوده که امروز به ۹۷ درصد رسیده و فاصله باسوادی زنان و مردان بسیار کاهش یافته است». 

وزیر آموزش و پرورش که گفته می‌شود دکترای مدیریت گردشگری دارد، درباره معلمان زن گفت: «اکنون ۵۴ درصد معلمان ما از بانوان هستند. بر اساس نظریه‌های مدیریتی، زنان در مدیریت‌ به خصوص مدیریت محیط‌های آموزشی موفق‌تر هستند».وی با انتقاد از سیاست‌های غرب درباره زنان بیان کرد: «سیاست‌هایی برای جلوگیری از تشکیل خانواده و فرزند دار شدن که سیر طبیعی زندگی و تکامل است انجام شد تا زن را از محور مولد خانواده دور کنند. به عنوان مثال سن تجرد زنان در کشور ما وحشتناک شده است. جوامع و بخش‌های دیگر را کاری ندارم، این موضوع در آموزش و پرورش ما خوب نیست».

نوری که سابقه دبیری ستاد اقامه نماز ایلام را هم داشته تصریح کرد: «مهمترین «معروف»، ایجاد حکومت اسلامی و اوجب واجبات حفظ نظام است».