سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز ۲۷ فوریه در مراسم استقبال از کشتی حامل کمک‌‌های انسانی مصر برای زلزله‌زدگان ترکیه در بندر بین المللی مرسین نیز حضور یافته و با خبرنگاران گفت‌وگو کردند. 

شکری در این دیدار گفت: «مصر همیشه در کنار برادران خود در ترکیه خواهد بود، یقین دارم روابط ما از این پس به بهترین سطح ارتقا خواهد یافت».

این دو وزیر خارجه در مراسم استقبال از کشتی حامل کمک‌‌های انسانی مصر برای زلزله‌زدگان ترکیه در بندر بین المللی مرسین حضور یافته و با خبرنگاران گفت‌وگو کردند. شکری طی سخنانی در این نشست خبری اظهار داشت: به عنوان دولت و مردم مصر از صمیم قلب یقین داریم که ترکیه در کوتاهترین زمان بر آسیب‌های ناشی از زلزله فائق خواهد آمد.

مولود چاووش‌اوغلو، نیز گفت: توسعه روابط ترکیه و مصر به نفع هر دو کشور خواهد بود. از مردم و دولت مصر بابت کمک‌های ارسالی برای زلزله‌زدگان قدردانی می‌کنم.

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: پیش از این نیز مقدار قابل توجهی از کمک‌های مردم مصر بلافاصله پس از وقوع زلزله از طریق کریدور هوایی و دریایی وارد کشورمان شده بود. این بار نیز کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه با حدود 520 تن شامل مواد غذایی، لباس، سرپناه، تجهیزات پزشکی دقایقی پیش وارد بندر مرسین شد.

همچنین این دو وزیر خارجه در شهر آدانا دیداری دوجانبه پشت درهای بسته نیز برگزار کردند. سفر وزیرخارجه مصر به ترکیه بعد از حدود ۱۰ سال تیرگی روابط میان دو کشور انجام شده است.