وزیر کشور ترکیه: بیش از ۱۳۰ هزار عملیات ضد تروریستی در سال ۲۰۲۲ انجام شد

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه روز سه‌شنبه ۳ ژانویه ۲۰۲۳، طی بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۳۰ هزار و ۹۸۱ عملیات ضد تروریستی در مناطق مختلف انجام شده است.

وی افزود: «در این عملیات‌ها در مجموع ۱۲۹ تروریست از پای درآمدند. ۱۰۷ تروریست کشته و ۲۲ نفر از آن‌ها نیز دستگیر شدند».سویلو، همچنین با اشاره به تداوم بی وقفه فعالیت‌ها در روند مبارزه با تروریسم اظهار داشت: «به اذن خداوند، در صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه، حتی یک تروریست در کوه‌های داخل مرزهای کشورمان باقی نخواهد ماند».

در این عملیات ۱۱۹۰ پناهگاه، ۹۸۹ قبضه اسلحه، ۶۶۲ قبضه سلاح سنگین، ۱۱۳۱ نارنجک دستی، ۲۷۵ مین، ۷.۹ تن مواد منفجره، ۴۲۹ هزار و ۷۷۶ مهمات موشکی منهدم شد. همچنین ۲۰۵ رادیو و مقدار زیادی مواد غذایی و مواد مورد استفاده در ساخت مواد منفجره دست‌ساز کشف و ضبط شد.

سویلوهمچنین تصریح کرد از ۱۸۵ حمله تروریستی، ۱۵۷ حادثه انفجاری، ۱۸ بمب گذار انتحاری و ۱۰ اقدام تروریستی جلوگیری شد. علاوه بر این، ۲۹ هزار و ۷۵۱ مظنون مرتبط با گرو‌ه‌های تروریستی بازداشت شدند.

از سوی دیگر وزیر کشور ترکیه گفته است که حوادث تروریستی نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است. وی اشاره دارد که ۱۲۵ نفر از اعضای گروه تروریستی پ‌‌ک‌‌ک در سال ۲۰۲۲ از طریق اقناع تسلیم شدند.