پس از ادعای درز سئوالات پیش از برگزاری؛ آزمون گزینش کارمندان دولتی KPSS ترکیه لغو شد

علی ارسوی رئیس جدید سازمان سنجش ÖSYM روز ۴ آگوست در اولین تصمیم خود، آزمون گزینش کارمندان دولتی KPSS ترکیه را که در ۳۱ جولای برگزار شده بود لغو کرد.

علت این تصمیم ادعایی بود که در ​​توییتر در تاریخ ۲ آگوست مطرح شده و عنوان شد که سؤالات KPSS که توسط ÖSYM  ارائه شده است، همان سوالاتی است که در انتشارات Yediiklim در آزمون KPSS ۲۰۲۲ آمده بود. با این حال، این نهاد اعلام کرد که «این ادعاها بی اساس است». 

در پی این ادعاها بود که همان روز (۲ آگوست) آقای اردوغان به دیوان عدالت اداری ترکیه  دستور دهد تا ادعاهای مربوط به برخی سوالات در مورد این آزمون بررسی شود.  رئیس جمهور جز اینکه دستور بررسی را داد در بامداد ۳ آگوست در روزنامه رسمی ترکیه تصمیم خود مبنی بر تغییر رئیس ÖSYM را اعلام کرد. 

یونس آرینجی، رئیس دیوان عدالت اداری این کشور نیز در همین رابطه اعلام کرد که «تشخیص داده شد آزمون KPSS که در ۳۱ جولای برگزار شد لغو شود تا وجدان عمومی آسوده شود و هیچ علامت سوالی در ذهن هیچ یک از شهروندان ما باقی نماند»

وی اعلام کرد که «همچنان به بررسی دقیق آزمون KPSS ادامه می دهیم. باشد که شهروندان ما در آرامش باشند. ما نه یک جوان را از حقوق خود محروم می کنیم و نه اجازه می دهیم اعتبار کشورمان خدشه دار شود».