پس از ۱۰ سال قطع رابطه؛ آغاز تجارت ۱۰ میلیاردی ترکیه و مصر

احمد سمیر صالح، وزیر صنعت و تجارت مصر، پس از ۱۰ سال به ترکیه سفر کرد. او در پایان جلسه روز سه‌شنبه یک آگوست اظهار داشت که حجم تجارت بین ترکیه و مصر به ۱۰ میلیارد دلار رسیده و هدف دو کشور افزایش تجارت و سطح همکاری‌هاست.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزیر صنعت و تجارت مصر و هیئت همراهش؛ عمرو الحمامی سفیر مصر در آنکارا، محمد زکی السویدی رئیس فدراسیون صنایع و احمد الوکیل رئیس اتاق بازرگانی شهر اسکندریه با میزبانی رفعت حصارجیکلی‌اوغلو رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه (TOBB) روز سه‌شنبه ۱ آگوست، در نشست میزگرد ترکیه و مصر در آنکارا شرکت کردند.

صالح ضمن ابراز خرسندی از میزبانی حصارجیکلی‌اوغلو گفت: «نقش فعال رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه در سال‌های گذشته و حفظ ارتباطات و بازدیدها بدون شک کمک زیادی به روابط تجاری آنکارا و قاهره کرده است». وی ابراز امیدواری کرد که این دیدار به افزایش سطح همکاری‌های دوجانبه و حجم تجارت دوجانبه کمک کند.

وزیر صنعت و تجارت مصر در پایان با تاکید بر اینکه خواهان توسعه روابط اقتصادی دو کشور در زمینه‌های صنایع پزشکی و شیمیایی، پتاسیم، مواد غذایی، مهندسی و خودروسازی هستند، تصریح کرد که روابط تاریخی و فرهنگی مشترک بین مصر و ترکیه وجود دارد و توسعه روابط اقتصادی به نفع مردم هر دو کشور خواهد بود.