پلی میان تاریخ و هنر؛ فستیوال‌های ترکیه در ماه آگوست 

  در ماه آگوست سه فستیوال دیدنی در ترکیه برگزار می‌شود که شامل اجراهای بین‌المللی در مکان‌های تاریخی ازجمله آمفی‌تئاتر‌های باستانی، معادن، قلعه‌ها و حتی سواحل هستند. در این پست این فستیوال‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر هر برنامه به وبسایت برگزارکننده آن‌ مراجعه کنید. 

  فستیوال موسیقی Gümüşlük

  فستیوال «گوموش‌لوک» در سال ۲۰۰۴ توسط انجمن موسیقی کلاسیک بُدروم تشکیل شد و هر ساله در شهر گوموش‌لوک بُدروم برگزار می‌شود. برنامه اصلی این فستیوال کنسرت‌ها و اجراهایی از برترین‌های موسیقی جهان در سبک‌های جَز و فیوژن است. برنامه‌های امسال فستیوال، در پنج مکان تاریخی بُدروم برگزار می‌شود. 

  فستیوال بین‌المللی باله بُدروم 

  فستیوال باله بُدروم، برای خارجی‌ها یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های ماه آگوست است؛‌ چراکه  علاوه بر فرصت تماشای اجرای باله، اجراها در قلعه تاریخی بُدروم برگزار می‌شوند. این فستیوال توسط باله و اپرای دولتی ترکیه و از ۵ تا ۱۷ آگوست برگزار می‌شود. 

  فستیوال تئاتر برگاما

  این فستیوال از ۱۱ تا۱۳ آگوست در منطقه تاریخی برگاما در ازمیر برگزار می‌شود و برخلاف اسم آن، تنها محدود به اجراهای تئاتر نمی‌شود. در طول این جشنواره می‌توانید از اجراهای مختلف تئاتر، سمینار، کارگاه‌های آکوشی، پیاده‌روی و تور،‌ نمایشگاه‌های غذا، اجراهای رقص و … بهره‌مند شوید.