پنج کشته در حمله طالبان به یک ایست بازرسی

  پنج کشته در حمله طالبان به ماموران امنیتی افغانسان
  با آغاز برنامه خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حملات طالبان نیز شدت گرفته است. (AA)

  کابل (آناتولی )-در حمله مسلحانه شبه نظامیان طالبان به یک پوسته امنیتی در استان بامیان افغانستان، پنج مامور امنیتی کشته شدند.

  سید انور رحمتی والی بامیان در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام‌ کرد: طالبان یک حمله مسلحانه به پوسته امنیتی در منطقه  کهمرد بامیان انجام دادند.

  رحمتی اظهار داشت، در این حمله ۵ مامور امنیتی کشته و یک نفر نیز زخمی شده است.

  از سوی دیگر، طالبان نیز در یک بیانیه مطبوعاتی مسئولیت حمله را پذیرفت، اما ادعا کرد که ۹ سرباز افغان را کشته است. 

  افغانستان‌ مدت‌هاست روزهای آرام را به خود ندیده است. در حالی‌که عدم اطمینان از روند صلح در این کشور همچنان ادامه دارد، خشونت‌ها از ابتدای ماه می (اردیبهشت) و با آغاز خروج نیروهای خارجی از این کشور افزایش یافته.

  در حالی که عدم اطمینان از روند صلح در این کشور ادامه دارد ، حملات نیز همچنان ادامه دارد.

  شورای امنیت ملی افغانستان پیش از این خبر داده بود، تنها در ماه می، طالبان ۱۴۵۵ حمله برضد نیروهای امنیتی و مردم محلی انجام داده است.

  امنیت افغانستان یکی از موضوعات مهم اجلاس سران ناتو با حضور رهبران ۳۰ کشو در مقر ناتو در بروکسل، پایتخت بلژیک بود. ناتو که از آغاز نبرد سال ۲۰۰۲ در افغانستان حضور دارد، در سال جاری نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد. 

  در این نشست رئیس جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان اعلام کرد «اگر ایالات متحده و ناتو در زمینه‌های دیپلماتیک، لجستیک و مالی از ترکیه حمایت کنند، این کشور به‌عنوان یکی از اعضای ناتو برای کمک و آموزش به ارتش و نیروهای پلیس در افغانستان باقی خواهد ماند.»