ازجمله- پهپاد ملی ترکیه با نام BAYRAKTAR TB2  امروز ۲۶ نوامبر رکورد ۴۰۰ هزار ساعت پرواز در آسمان ترکیه را پشت سر گذاشت.

Bayraktar TB2، اولین پهپاد ملی و اصیل ترکیه، ۴۰۰ هزار ساعت پرواز را با موفقیت پشت سر گذاشت و رکورد جدیدی را در تاریخ هوانوردی ترکیه به ثبت رساند.

پهپاد ملی (هواپیمای بدون سرنشین مسلح) Bayraktar TB2 نقطه عطف مهم دیگری را پشت سر گذاشته است. پهپاد Bayraktar TB2 که زمینه جدیدی را در تاریخ هوانوردی ترکیه ایجاد کرد، ۴۰۰ هزار ساعت پرواز را با موفقیت پشت سر گذاشت. بنابراین پهپاد Bayraktar TB2 به تنها هواپیمای تولید ترکیه بدل شد که بیشترین حضور را در آسمان‌های این کشور برای انجام ماموریت داشته است.

پهپاد ملی  Bayraktar TB2 که توسط شرکت Baykar تولید می‌شود، که در کلاس خود بهترین در جهان در هنگام ارزیابی ویژگی‌های فنی و عملیات آن است، در سال ۲۰۱۴ وارد نیروهای مسلح ترکیه (TSK) شد. این هواپیمای بدون سرنشین، در سال ۲۰۱۵ به سلاح مجهز شد. در حال حاضر این پهپاد توسط نیروهای مسلح ترکیه، فرماندهی کل ژاندارمری، اداره کل امنیت و اداره اطلاعات مورد استفاده عملیاتی قرار می‌گیرد. پهپاد Bayraktar TB2  از بدو به کارگیری به طور فعال در مبارزه با تروریسم در داخل و خارج از کشور به کار گرفته شده است.

Bayraktar TB2، اولین سیستم پهپاد صادر شده توسط ترکیه به جهان و تحولات آن  از سوی صنعت هوانوردی و دفاعی جهان دنبال می‌شود. تعداد کشورهایی که برای خرید این پهپاد قرارداد بسته‌اند تا کنون به ۱۳ کشور رسیده است. در حال حاضر، ۲۵۷ پهپاد در کشورهای مختلفی از جمله اوکراین، قطر، آذربایجان در حال فعالیت است. به زودی این پهپاد به لهستان نیز صادر خواهد شد و بدین وسیله این کشور، اولین کشور عضو ناتو است که پهپاد بایراکتار را خریداری کرده است.

گفتنی است تمامی قطعات حیاتی، طرح ها و نرم افزارهای این پهپاد در ترکیه تولید شده و توسعه یافته است. این پهپاد با مشارکت ۹۳ درصدی صنعت داخلی در کامپوس اُزدمی بایراکتار استانبول تولید می‌شود.

پهپاد Bayraktar TB2 با انجام پرواز بدون توقف در کشور کویت  به مدت ۲۷ ساعت و ۳ دقیقه در شرایط بد آب و هوایی، در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۹ رکورد جدیدی در این صنعت برجای گذاشته است.