پیانیست ۱۱ ساله ترک قهرمان جهان شد

  دفنه اکمکچی ۱۱ ساله برنده جایزه اول مسابقات آنلاین پیانوی آکادمی بین المللی هنرهای معاصر کانادا شد. (راوف مالتاش - آژانس آنادولو)

  دفنه اکمکچی نوازنده پیانوی ۱۱ ساله از شهر شانلی اورفا (ترکیه)  در مسابقات آکادمی بین المللی هنرهای معاصر کانادا که در پاریس برگزار شد، قهرمان جهان شد.

  TRT- دفنه اکمکچی، که حدود ۲ سال است دروس پیانو را آموزش می‌بیند، در ماه می به‌صورت آنلاین در این مسابقات شرکت کرد. در این دوره، این هنرمند نوجوان با ۲۵۰ شرکت‌کننده دیگر در رده سنی خود به رقابت پرداخت.

  اکمکچی به TRT گفت:

  در تمام دوران کرونا، نواختن پیانو برای من بهترین کاری بود که می‌شد در قرنطینه انجام داد. وقتی حوصلهام سر میرود با پیانو احساس خوبی پیدا می‌کنم. خوشحالم از این‌که در این مسابقات شرکت کردم، چون پیانو بخش مهمی از زندگی من است و امیدوارم در آینده هم پیانیست خوبی شوم.

  پشتیبانی خانواده

  مادر دفنه میگوید که آن‌ها همیشه از دخترش حمایت می‌کنند. او با بیان این‌که احساس شعف و غرور دارد گفت:

  آموزش، تحصیل و پیشرفت‌های علمی بسیار مهم است، اما موسیقی عنصری است که باید در هر مرحله از زندگی ما جریان داشته باشد. من  و پدر دفنه در هر شرایطی همیشه حامی او بوده‌ایم.

  علاوه بر نشان برتر آکادمی هنرهای معاصر کانادا، دفنه اکمکچی عنوان “دانشجوی بین المللی پیانو” را با شرکت در مسابقه ای که در سال ۲۰۲۰ در بریتانیا برگزار شده بود را نیز کسب کرده است.