کاروان‌های مسافرتی ترکیه در راه 14 کشور

    شیوع بیماری کویید-19 به میلیون‌ها کسب و کار در سراسر جهان لطمه زده است. اما یک شرکت خانوادگی در ترکیه توانسته با تغییر محصول خود، حالا صادرکننده کاروان های مسافرتی به 14 کشور جهان باشد.

    این شرکت که تولید کننده بدنه خودرو است، پس از همه‌گیری کرونا در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود. اما مدیران شرکت در یک تصمیم شجاعانه شرکت را به یک کارخانه تولید انواع کانکس و کاروان‌های مسافرتی تبدیل کردند. حالا محصول تازه به 14 کشور جهان صادر می‌شود. 

    اوغور سونمزیووا، از مدیران این شرکت در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی داستان این تصمیم را بیان می‌کند:

    «ما پیش از کرونا غالبا بدنه وسایل نقلیه توریستی تولید می‌کردیم. وقتی سال گذشته در چارچوب یک برنامه اتاق تجارت و صنایع بورسا از کارخانه‌های تولید کاروان در آمریکا بازدید کردیم، تصمیم به تغییر استراتژی شرکت گرفتیم. پس از تحقیقات 3 ماهه با تولید کاروان‌های مسافرتی وارد این بخش صنعتی شدیم و حالا سازنده خودروهای کمپر (کاروان‌های مسافرتی) هستیم.»

    کشور ترکیه علاوه بر این که یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی کمپر در جهان است، از بزرگترین تولیدکنندگان این سبک خودرو پرطرفدار در میان دوستداران طبیعت هم به شمار می‌آید. در بین شهروندان و توریست‌های ترکیه، بازار خرید و فروش و اجاره خودروهای کمپر همیشه پ