کارگردان مشهور ترکیه‌ای در اسکار تلویزیون؛تکین گرگین،عضو هیئت داوران «Emmy»

تکین گرگین، کارگردان ترکیه‌ای به عنوان یکی از اعضای اصلی هیئت داوران جایزه امی که به «اسکار تلویزیونی» آمریکا مشهور است و مجموعه‌های تلویزیونی را مورد بررسی قرار می‌دهد انتخاب شد.

 هفتاد و چهارمین دوره جوایز امی که ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود، شاهد رقابت سریال‌های پربیننده سال گذشته همچون «Squid Game»»، «The Morning Show»، «Ozark»، «Killing Eve» و «Better Call Saul» در شاخه‌های مختلف خواهد بود.

گرگین درباره انتخابش گفت: «به عنوان یک نویسنده و کارگردان، از اینکه برای داوری در در قلب سینمای جهان انتخاب شدم، حس فوق‌العاده‌ای دارم».

تکین گرگین، کارگردان ۴۲ ساله، متولد شهر کردنشین آگری در شرق ترکیه است. او که فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه Haccettepe آنکاراست، در سال ۲۰۰۵ به عنوان یک طراح گرافیک به آمریکا رفت و سپس در سال ۲۰۱۰ توانست بورسیه مدرسه فیلم بروکز ایالت سانتا باربارا آمریکا را دریافت کند.

گرگین پس از فراغت از تحصیل در دوره آکادمیک فیلمسازی، راه خود را با کارگردانی فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی مختلفی ازجمله «Troy The Odyssey» و «MUZO» به هالیوود باز کرد. تولیدات او در ژانرهای متفاوتی همچون تاریخی و کمدی (سیت‌کام) تولید و از پلتفرم‌های مشهور نتفلیکس، آی‌تیونز و آمازون پخش شده است.