کرملین: پرونده جنایی پریگوژین بسته شد؛ او به بلاروس می‌رود

روز شنبه ۲۴ ژوئن، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین از مختومه شدن پرونده جنایی فرمانده واگنر خبر داد و گفت: «که او با ضمانت شخص ولادیمیر پوتین، به بلاروس می‌رود». 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با خبرنگاران در مسکو درباره توافق به دست آمده با موسس و فرمانده گروه واگنر گفت: «پرونده قضایی باز شده درباره پریگوژین بسته خواهد شد و پریگوژین به بلاروس خواهد رفت».

او با اشاره به اینکه ولادیمیر پوتین و الکساندر لوکاشنکو روسای جمهوری روسیه و بلاروس به صورت تلفنی گفتگو کرده‌اند، توضیح داد: «دو رئیس جمهور در این گفتگوی تلفنی درباره میانجی‌گری لوکاشنکو به توافق رسیدند. تلاش‌ها و کمک لوکاشنکو در این باره برای ما ارزشمند است».

سخنگوی کاخ کرملین همچنین با بیان اینکه رئیس جمهوری بلاروس از حدود ۲۰ سال پیش با موسس و فرمانده گروه واگنر آشنایی دارد، گفت: «این پیشنهاد شخصی لوکاشنکو بود و از طرف پوتین نیز پذیرفته شد. از رئیس جمهوری بلاروس به دلیل تلاش‌هایش برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران تشکر می‌کنیم».

پسکوف همچنین با تاکید بر اینکه شماری از نظامیان گروه واگنر که در شورش روز شنبه  مشارکت نداشته‌اند می‌توانند به ارتش روسیه ملحق شوند و از عدم پیگرد قضایی دیگر اعضای واگنر به دلیل خدمات آن‌ها در جنگ اوکراین خبر داد.