کلاس‌های آنلاین نقاش ایرانی

جواد سلیمانپور، نقاش ایرانی که از حدود ۲۰ سال گذشته در شهر استانبول به فعالیت‌های هنری خود مشغول است، در بخشی از این فعالیت‌ها با برگزاری کلاس‌های آنلاین به طور همزمان برای هنرجویان و هنرمندان ترکیه‌ای و ایرانی، به تقویت پل فرهنگی بین دو کشور همسایه کمک می‌کند.

سلیمانپور در نمایشگاه مشترک آثار این هنرمندان که اخیرا در استانبول در تاریخ ۲۹سپتامبر تا دوم اکتبر سال جاری  برگزار شد، اظهار داشت: این نمایشگاه ماحصل کلاس‌های آنلاین طی یک و نیم سال گذشته است که هنرآموزان در ایران و ترکیه آثار خود را به پایان رسانده و در این جا به نمایش گذاشتند. این نخستین نمایشگاه آثار کلاس‌های آنلاین ما به حساب می‌آید.

این هنرمند ایرانی دوره پاندمی کرونا را از لحاظ فعالیت‌های هنری مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما می‌گوییم «عدو شود سبب خیر، اگر خدا خواهد». به همین خاطر دوران پاندمی کرونا بر از لحاظ تولید آثار هنری پربارتر بود. در دوره پیش رو هم فعالیت‌ها به شکل بسیار فشرده ادامه خواهد داشت.

وی همچنین در مورد فعالیت هنرمندان ایرانی در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه گفت: «من از همه در این زمینه حمایت می‌کنم. ولی پیشرفت به خود شخص بستگی دارد».

این هنرمند دارنده مقام نخست مسابقه هنری سال ۲۰۰۹ مجله ژورنال پاستل آمریکا نیز است.