یک خانواده دیگر به تحصن مادران دیاربکری پیوست

  تحصن مادران دیاربکر به امید دیدار مجدد با فرزندان‌شان که توسط تروریست‌های پ.ک.ک ربوده و به کوه برده شده‌اند٬ مقابل ساختمان حزب «دموکراتیک خلق‌ها» (ح.د.پ) در استان دیاربکر در ششصد و پنجاه و سومین روز همچنان ادامه دارد. ( Mehmet Sıddık Kaya - خبرگزاری آناتولی )

  یک خانواده دیگر در اعتراض به ربوده شدن فرزندانشان توسط گروه تروریستی پ.ک.ک به تحصن مادران دیاربکر پیوست.

  دیاربکر/خبرگزاری آناتولی

  تحصن مادران دیاربکر به امید دیدار مجدد با فرزندان‌شان که توسط تروریست‌های پ.ک.ک ربوده و به کوه برده شده‌اند، مقابل ساختمان حزب «دموکراتیک خلق‌ها» (ح.د.پ) در استان دیاربکر در ششصد و پنجاه و سومین روز همچنان ادامه دارد.

  تحصن مادران دیاربکر به امید دیدار مجدد با فرزندان‌شان که توسط تروریست‌های پ.ک.ک ربوده و به کوه برده شده‌اند٬ مقابل ساختمان حزب «دموکراتیک خلق‌ها» (ح.د.پ) در استان دیاربکر در ششصد و پنجاه و سومین روز همچنان ادامه دارد. ( Mehmet Sıddık Kaya – خبرگزاری آناتولی )

  تحصن مادران دیاربکر که حزب «دموکراتیک خلق‌ها» را مسئول ربودن فرزندان خود می‌دانند، از سوم سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز شده است.

  یاسمین گونئلی، مادری که پسر ۲۱ ساله‌اش محمد سال پیش از شهر باتمان به کوه ربوده شده ‌است، به دیاربکر آمده و به جمع مادران این شهر پیوست.

  وی گفت که پسرش در حالی که خود را برای رفتن به سربازی آماده می‌کرد، فریب خورده به کوه‌ها ربودند.

  گونئلی با بيان اينكه ۱۱ ماه است که از محمد خبری ندارد و دلش برای او تنگ شده است، پسرش را به تسليم شدن به نيروهای امنيتی ترکیه فراخواند.

  وی گفت: برای يافتن فرزندم به ساختمان «دموکراتیک خلق‌ها» در استان باتمان رفتم اما اعضای حزب عصبانی شدند. من فرزندم را از آنها می‌خواهم. بچه‌های خودشان را به کوه بفرستند. آنها از فرزندان ما چه می‌خواهند؟ آنها فرزندان خود را به مدرسه می‌فرستند. چرا بچه‌های ما را به کوه می‌فرستند؟

  وی همچنین از پسرش خواست که تسلیم شود و افزود: ما از دوری‌ات رنج می‌کشیم. اگر من را می‌بینی بیا تسلیم شو.