۵ خیابان محبوب استانبول برای خرید

یکی از محبوب‌ترین تفریحات، چه برای گردشگران، چه برای شهروندان استانبول، لذت خرید کردن است. در این گزارش با پنج خیابان مشهور استانبول برای خالی کردن جیب‌هایتان آشنا خواهیم شد.

خیابان سردار اکرم (گالاتا)

این خیابان سنگ‌فرش کوتاه در نزدیکی برج تاریخی گالاتا یکی از جالب‌ترین خیابان‌ها برای خرید در استانبول است. هیچ برند معروفی اینجا شعبه ندارد. درعوض، اینجا خانه انبوهی از بوتیک های جالب است. از نمایشگاه «آرزو کاپرول»، طراح ترک و عتیقه فروشی «مبل کاشف»، تا بوتیک زیبای «آتلیه ۵۵» در انتهای خیابان. به جز خرید، لذت نوشیدن قهوه و تست مزه کیک شکلاتی خانگی کافه Mavra را از دست ندهید. پیشنهاد می‌کنیم از تراس «هتل ژرژ گالاتا» با چشم انداز بوسفر هم دیدن کنید.

خیابان چوکورجوما (Çukurcuma Caddesi)

اینجا شکارگاه عتیقه در استانبول است! خانه‌های نئوکلاسیک در اطراف این محله یک تم نوستالژیک زیبا به اینجا داده است. پیشنهاد می‌کنیم وقت قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های خیابان چوکورجوما، سری هم به «موزه معصومیت» بزنید. بهترین فروشگاه‌های اطراف این منطقه عبارتند از  A La Turca، Objects of Desire و Aslı Günşiray . خوب که از قدم زدن خسته شدید، سری هم به کافه Cuma بزنید و پن کیک‌های آن را مزه کنید.

خیابان استانبول (İstiklal Caddesi)

 خیابان مشهورترین و زنده‌ترین خیابان استانبول، از میدان تقسیم شروع شده و تا میدان تونل ادامه دارد. تمام برندهای مشهور ترکی و جهانی – البته به جز خیلی گران‌ها – در خیابان استقلال شعبه دارند. در میانه خیابان، به رستوران/بازار Beyoğlu Balık Pazarı سر بزنید و در پاساژ مشهور Çiçek Pasajı که از ۱۸۷۶ تأسیس شده توقف کنید. 

خیابان عبدی ایپکچی (Abdi İpekçi Caddesi)

اگر جیب پر پولی دارید و خرید لوکس را می‌پسندید، سری به محله Nişantaşı و خیابان عبدی ایپکچی بزنید. جهانی‌ترین طراحان مد ترکیه و گران‌ترین برندهای جهان در این‌جا شعبه دارد؛ از پرادا و لویی ویتون، تا واکو و بی‌من. اگر کمی نگران جیبتان شدید، به خیابان Teşvikiye Caddesi بروید و فروشگاه‌های متوسط‌تری مثل زارا، ماسیمو دوتی، اسکاچ و سودا را انتخاب کنید. 

خیابان بغدات (Bağdat Caddesi)

بخش آسیایی استانبول، مدل آرام‌تر، شیک‌تر و کم‌توریست‌تر بخش اروپایی شهر است. خیابان بغداد (بغدات) مشهورترین خیابان قسمت آسیایی و موازی ساحل زیبای مرمره است. در بخش سوادیه خیابان می‌توانید مشهورترین برندهای جهان را بیابید. خوبی اینجا به رستوران‌ها و کافه‌های بسیار باکیفیتش است که لذت خرید را چندبرابر می‌کند.