۵ مکان رمانتیک استانبول

فوریه است و ماه عشق و دوستی و صفا! اگر می‌خواهید در ۱۴ فوریه با محبوبتان «ولنتاین» بازی کنید و قراری عاشقانه بگذارید، این راهنما به دردتان می‌خورد. اگر هم تنها و بی یار هستید، شاید با سرزدن به این پنج مکان رمانتیک در استانبول، یکی تنهاتر از خودتان را پیدا کنید و با هم جفت شوید و ما را هم دعا کنید…

۱- گالاتا (بی اوغلو)

این برج دیدبانی زیبا و کوچه‌ها اطرافش که از سال ۵۰۷ پس از میلاد در محله بی‌اوغلو قسطنطنیه برافراشته است، با کوچه‌های سنگ‌فرش و کافه‌ها و رستوران‌های دور و برش، خوراک قدم زدن‌های عاشقانه و نوشیدن یک فنجان قهوه و گپ‌های دونفره است… آخ که اگر باران بزند و رگبار شود و دو نفری از سوز کوچه‌های گالاتا به گرمای یک کافه پناه ببرید.

۲- برج دختر (اوسکودار)

برج دوشیزه یا برج دختر (Kız Kulesi) تنها عمارت جزیره کوچکی در کرانه بوسفر و در محله اسکودار استانبول است. افسانه‌ها پیرامون این عمارت هزار ساله که البته در سال ۱۷۲۰ به این شکل بازسازی شده فراوان است. این ساختمان زیبا که امروز به یک رستوران تبدیل شده، یکی از کلاسیک‌ترین اماکن قرارهای دونفره در استانبول است. هر روز و هر ۱۵ دقیقه یک بار می‌توانید از اسکله اوسکودار با شاتل‌های دریایی به اینجا بروید.

۳- تلی بابا (ساریر)

در در ساحل بسفر در Rumeli Kavağı منطقه اروپایی ساریر، مقبره قدیس و صوفی مسلمانی به نام تلی بابا وجود دارد که معلوم نیست چطوری تبدیل به یک مکان عاشقانه شده. می‌گویند این خدابیامرز یکی از چهار قدیس حامی دریانوردان بوسفر بوده است. در سنت ترکی، می‌توانید رسیدن به عشقتان را از تلی بابا بخواهید و بعد از رسیدن به معشوق، دو نفری یک سری به اینجا بیایید و بر سر مزار او «زینل» بگذارید. زینل جزو آرایش موهای عروس‌ها در آناتولی است.

۴- کلیسای سنت آنتونی پادوآ (خیابان استقلال)

این بنای باشکوه، بزرگترین کاتدرال استانبول است و در سال ۱۷۲۵ توسط جامعه مسیحیان کاتولیک ایتالیایی مقیم مرکز در این شهر بنا شد. البته ساختمان فعلی محصول بازسازی کامل بنا در سال ۱۹۰۶ میلادی است. ورود به کلیسا برای تمام مردم آزاد و رایگان است. اینجا می‌توانید دونفری یک شمع روشن کنید و لحظه‌ای در سکوت کلیسا به عمق معنوی عشقتان فکر کنید و بعد، در یکی از کلاب‌ها و بارهای شلوغ خیابان استقلال دو نفری بالا و پایین بپرید.

۵- آب انبار یره‌باتان (سلطان احمد)

این بنای باشکوه ۱۶۰۰ ساله که در اصل یک آب انبار دوران بیزانس است، یکی از شگفت‌انگیزترین اماکن توریستی ترکیه و جهان نامیده می‌شود. اگر یار شما تا حالا به اینجا نرفته است، بدون لو دادن ماجرا دستش را بگیرید و از پله‌های یره‌باتان پایین ببرید و شگفت زده‌اش کنید. آنقدر شگفت زده می‌شود که کار تمام است.