۷ رستوران دیگر در ترکیه ستاره میشلن دریافت کردند

    بر اساس جدیدترین راهنمای میشلن که روز جمعه ۱۰ نوامبر اعلام شد، هفت رستوران در شهرهای استانبول، ازمیر و بدروم یک ستاره میشلن دریافت کردند. با اضافه شدن این هفت رستوران، در حال حاضر ۱۱۱ رستوران از ترکیه در راهنمای میشلن جای گرفته‌اند.

    به گزارش خبرگزاری آناتولی، مراسم انتخاب راهنمای میشلن ۲۰۲۴، روز جمعه در مرکز هنرهای نمایشی زورلو برگزار شد. در این مراسم از ۵۸ رستورانی که کاندیدای دریافت ستاره میشلن بودند، رستوران‌های «وینو لوکالی»، «اُد اورلا»، «تروار اورلا»، «آرکسترا»،‌ «سنکای بای نگایا»، «ماچا کیزی» و «کیچن» موفق شدند یک ستاره میشلن دریافت کنند.

    علاوه بر رستوران‌هایی که به تازگی ستاره میشلن دریافت کردند، رستوران‌های «آراکا»، «میکلا»، «نئولوکال»، «نیکولة و «ترک‌ فاتح توتاک»، نیز موفق شدند ستاره‌های میشلن خود را که در سال ۲۰۲۳ دریافت کرده بودند، حفظ کنند.

    در این مراسم همچنین ۱۶ رستوران ازجمله «آیدا»، «عادل موتفواوغلو» و «فوکسی نیشانتاشی» موفق شدند که جایزه «بیب گورمند» را دریافت کنند. جایزه «بیب گورمند» به رستوران‌هایی اعطا می‌شود که یک وعده غذایی شامل پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر را با قیمت مناسب و همینطور سبک آشپزی ساده و دلپذیر ارائه می‌دهند.

    در این مراسم رستوران‌های «هیچ لوکانتا»، «سیرکل بای ورتیکال»، «اُد اورلا» و «وینو لوکالی» برای رویکرد پیشگامانه خود در زمینه غذا، جایزه «ستاره سبز» را دریافت کردند.